Suriye: Tüm yabancı askeri birlikler topraklarımızdan çekilsin

"ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki yasadışı askeri varlıklarını sürdürüyor. Suriye'nin kuzeyinde sözde güvenlik bölgesini müzakere etmek ve kurmak gibi bir küstahlık gösteriyorlar."

Suriye: Tüm yabancı askeri birlikler topraklarımızdan çekilsin

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, tüm yabancı askeri birliklerin Suriye topraklarından çekilmesini talep ettiklerini açıkladı.

Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Şam’ın tüm yabancı askeri birliklerin topraklarından çekilmesini talep ettiğini ve karşı önlem alma hakkını saklı tuttuğunu ifade etti.

Dışişleri Bakanı Muallim, “ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki yasadışı askeri varlıklarını sürdürüyor. Suriye’nin kuzeyinde sözde güvenlik bölgesini müzakere etmek ve kurmak gibi bir küstahlık gösteriyorlar. Bu uluslararası hukukun ve BM yönetmeliğin ihlalidir” ifadelerini kullandı.

Suriye’deki tüm yabancı askeri birliklerin ülke topraklarından çekilmesini talep eden Muallim, “Aksi halde uluslararası hukuka uygun olarak her türlü karşı önlem alma hakkına sahibiz” dedi.