Sünnet düğünündeki tepki çeken görüntülerle ilgili yeni gelişme

Sosyal medyada ortaya çıkan ve büyük tepki çeken sünnet düğününe ilişkin görüntülerle ilgili soruşturma tamamlanarak 6 kişi hakkında dava açıldı.

Sünnet düğünündeki tepki çeken görüntülerle ilgili yeni gelişme

İzmir’de bir çocuğun sünnet düğününde sahneye çıkan dansözler çocuğun annesi, babası ve amcası  hakkındaki soruşturma tamamlanarak dava açıldı.

İzmir Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan İddianamede anne ve babanın “aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali’ suçundan, dansözler ise ‘çocuğun cinsel istismarı ve hayasızca hareket’ suçundan cezalandırılması istendi.

NE OLMUŞTU?

Menderes’teki bir sokakta yapılan sünnet düğününde, sünnet çocuğunun önünde dans eden dansözün görüntüleri sosyal medyada paylaşılmasının ardından tepki çekmişti. Görüntülere ilişkin Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

‘Hayasızca Hareketler, Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali, Çocuğun Cinsel İstismarı ve Cinsel Taciz’ suçlarından yürütülen soruşturmada 7 yaşındaki çocuğun annesi, babası ve amcası adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılırken 3 dansöz ise gözaltına alınmıştı. Ayrıca, Menderes Sulh Ceza Hakimliği, sünnet düğünü ve soruşturmasına dair yayın yasağı kararı vermişti.