Süleyman Soylu'dan 'ortak yayın' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın katılacağı ortak yayına ilişkin "Hepimiz bekliyoruz" ifadelerinde bulundu.

Süleyman Soylu'dan 'ortak yayın' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih’te esnaf ziyareti yaptı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Soylu, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katılacağı televizyon programına ilişkin soruya “Hepimiz bekliyoruz” yanıtını verdi.

Seçim güvenliğine ilişkin tedbirlerin alınıp alınmadığı sorusu üzerine ise Soylu, “Hepsi alındı. Tedbirlerimiz, takviye bütün tedbirlerimiz hazırdır. İstanbul huzur ve sükun içerisinde bir seçime gidecek. Biz görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Soylu sözlerine şöyle devam etti:

“Soru cevap yapmaya alışkın değiliz, İstanbul’da çalışmaya alışkınız. Gayet iyi gidiyor. İstanbul Binali abiyle, İstanbullu Binali abiyle hakikaten çok güzel bir buluşma yaşıyor. Bunu görüyoruz. Bu esnada bizler çalışıyoruz. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimiz hakikaten İstanbul’un birçok yerinde çalışıyorlar. Bu arada tabi devlet işlerimizi de yapıyoruz. Şimdi yaklaşık 4-5 saat süren bir güvenlik toplantısından çıktım. İstanbul’a hakikaten İstanbullunun da hak ettiği ve sadece İstanbullunun değil İstanbul’a gelenlerin de hak ettiği bir 25 yıldan sonra bir 5 yılı daha İstanbullulardan istiyor ve bunu buluşturmak için de çaba sarf ediyoruz. Kendimizi, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Ve inanıyorum ki İstanbullu bu 5 yılı bu anlayışa verecektir.”