Süleyman Soylu'dan Ahmet Türk'e: Yaşından başından utanmadan aday olmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk için, "Yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk" dedi.

Süleyman Soylu'dan Ahmet Türk'e: Yaşından başından utanmadan aday olmuş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin yerel seçim çalışmaları kapsamında Bayburt’a gelip, bir düğün salonunda düzenlenen kahvaltı programında konuştu.

Konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerinin kendileri için önemine dikkat çeken Bakan Süleyman Soylu, “istikrar”ın mutlaka devam etmesi gerektiğini belirtip,”Ortada bir memleket meselesi var. 31 Mart inşallah memleketimiz, ülkemiz için bir kırılma noktası olacak.

Soylu, HDP Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk için de, “Yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk” ifadelerini kullandı.

Yılbaşından itibaren 26 Şubat’a kadar PKK’ye yönelik 16 bin 244 operasyon gerçekleştirildiğini belirten Soylu, “Bu az rakam değil. Yine sadece PKK’ya yönelik operasyonlarımız 2017’de 60 bin 733’tü, 2018 sonu itibariyle 60 binden 104 bin 534’e ulaştı. Bu rakamlar, Batı’nın hayal edemeyeceği rakamlardır. Türkiye bugüne kadar hep terörle mücadele etti, ama bu sefer terörizmle de mücadele etmeye başladı” ifadelerini kullandı.

HDP’li belediyelere atanan kayyumla, “PKK’nın şah damarını da kestiklerini” öne süren Soylu, “HDP’nin elindeki PKK ile iltisaklı belediyelere kayyum atadık ve bunu Bayburt’ta bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum; PKK’nın şah damarını kestik. Dağ kadrosunun, bütün lojistik desteğini burada belediyelerden sağlıyorlardı. Bize kayyum atadık diye kızıyorlar. Ama bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil’den atanmış bir kayyum vardı. İnanmayan Mardin’de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk’e sorsun. Belediye başkanıyken karşısına geçip ayak ayak üstüne atıp, sigarasını yaktıran 17-18 yaşlarındaki teröristin kim olduğunu sorsun” diye konuştu.

“AYAKLARINI KIRIN DEMİŞTİM YANLIŞ MI DEMİŞİM?”

“Siyasal istikrar”la büyük başarılar elde edildiğini, bunun devam etmesi gerektiğini savunan  Süleyman Soylu, “Neymiş, ‘Uyuşturucu satıcılarını okul önlerinde polislerimiz görürse ayaklarını kırsın’ demişim. Yanlış mı demişim. 2015 yılında 560, 2016 yılında 920, 2017 yılında 941 uyuşturucudan ölen var. Dünyada da 118 binden 318 bine çıkmış. Topyekun mücadele ediyoruz, 57 bini hapse, kodese gönderdik. 7,2 ton esrarı bir günde yakaladık. 1,5 ton eroin, 1 tonu aşan kokain. Büyük mücadele ortaya koyduk. Bunları siyasal istikrarla beraber yapıyoruz. Eğer siyasal istikrar giderse bilmenizi istiyorum; önümüzdeki 4,5 yıl hükümette, önümüzdeki 5 yılda belediyelerde anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirirler. Bunlar acımasızdır” ifadelerini kullandı.