Süleyman Soylu Üsküdar'da konuşmasına itiraz eden kişileri gözaltına aldırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partisi ile ilgili sözlerini eleştiren bir kişiye "densiz" dedi, ardından gözaltına aldırdı.

Süleyman Soylu Üsküdar'da konuşmasına itiraz eden kişileri gözaltına aldırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP’nin seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu İstanbul’un Üsküdar ilçesinde, konuşmalarına itiraz eden bir kişiyi gözaltına aldırdı.

Soylu konuşmasında “Seçimlerden hemen sonra eğer hükümetimiz zafiyete uğrarsa Doğu ve Güneydoğu’da valileri, kaymakamları sokağa çıkarmazlar. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur, İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir, FETÖ’dür, PKK’dır, HDP’nin sözde vekilleridir” dedi.

Soylu’nun ifadelerine bu kez dinleyicilerden tepki yükseldi. Bir katılımcının Saadet Partisi’yle ilgili sözlerini eleştirmesine karşılık veren Soylu, Saadet Partisi’ni de ‘PKK’yi Meclis’e taşımak’la suçlayarak şu ifadeleri kullandı:

“24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz. PKK’yı Meclis’e siz taşıdınız. Maden katlanamayacaksınız neden PKK’yla ortaklık yapıyorsunuz? Bugün Adıyaman’da belediye başkan adayı bir yanda PKK işareti yapmaktadır, bir taraftan da Saadet Partisi işareti yapmaktadır. Çok net ve açık. Erbakan Hoca niye Milli Görüş’ten başka bir şey söylemedi. Milli dedi, milli. Millilikten ayrıldınız ve bu ülkeyi sattınız, hala satmaya devam ediyorsunuz. Bir milletvekilliğine sattınız.”

Artı Gerçek‘in haberine göre, Süleyman Soylu’nun ifadelerine itiraz eden ve Saadet Partili olduğu belirtilen şahsı gözaltına aldırdığı ve şahsın halen nezarette tutulduğu öğrenildi.

“DEVLET BÜYÜKLERİNE HAKARET” SUÇLAMASI

Ajanslara yansıyan habere göre, gözaltına alınan Saadet Partililerin sayısının 1 değil 2 olduğu ve gözaltına alınanların “devlet büyüklerine hakaret”ten savcılığa sevkedildiği öğrenildi.