Süleyman Soylu: Bugün Diyarbakır'da huzur var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Soylu ''Türk polisi dünyanın kapasitesi en gelişmiş polis teşkilatıdır. Kurumlar arası güvende de en üst noktadadır.'' sözlerine yer verdi.

Süleyman Soylu: Bugün Diyarbakır'da huzur var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır ziyareti kapsamında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde emniyet personeline hitap etti.

Uyuşturucu çeteleri ve organize suç örgütleri ile büyük bir mücadele yürütüldüğünü söyleyen Soylu, “Milletimizin büyük bir sınavı olan 15 Temmuz’da emniyet teşkilatımızın gösterdiği mukavemet bütün dünyaya örnek olacak niteliktedir. Kahramanca işler yaptınız.” ifadelerine yer verdi.

Soylu konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Şehirde eşkiya ile mücadele etmekte, asayişi ve huzuru temin etmek için çaba sarf etmekte, dağları da teröristlere zindan etmektedir. Bugün Diyarbakır’da huzur var. Bu huzurun en büyük teminini sizler ortaya koyuyorsunuz. İnsanların yüzü gülüyor.”

‘Dünyanın en gelişmiş polis teşkilatı’

”Özellikle Türk polisi son yıllarda büyük başarıların altına imza atmaktadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu yakalamalarını gerçekleştirdi. Cumhuriyet tarihinin en büyük terör operasyonlarını yaptı. Öyle kolay değil, bir taraftan FETÖ’yü yürüt, bir taraftan DEAŞ’ı kolla, bir taraftan PKK ile mücadele et, bir taraftan Cerablus’ta, Afrin’de etrafımızdaki coğrafyaya huzursuzluk getirenlere karşı huzuru temin etmeye çalışacaksın, bunlar öyle kolay işler değil. Dünyanın kapasitesi en gelişmiş polis teşkilatıdır. Kurumlar arası güvende de en üst noktadadır.”

“Türkiye’de 275 organize suç çetesi çökertildi. Bizim Siberimizin elde ettiği kabiliyet şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde sayısal olarak da somutsal olarak da yoktur.”