Soylu'dan İmamoğlu'na: Cumhurbaşkanı olsa bizi İstanbul'a sokmayacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu için "Allah'tan Cumhurbaşkanı falan değil, İstanbul'a sokmayacak, yasaklayacak bizi." dedi.

Soylu'dan İmamoğlu'na: Cumhurbaşkanı olsa bizi İstanbul'a sokmayacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde olduğu gibi 23 Haziran’da tekrar edilecek İstanbul seçimleri için de kentte ilçe ilçe çalışmaya başladı.

Dün akşam İstanbul Kağıthane’de partisini destekleyen bir grup esnafa hitap eden Soylu, “Türkiye’nin bugün itibariyle önemli bir yere geldiğini vurgulayan Soylu, Türkiye’nin ekonomik saldırılarla zayıflatılmak istendiğini ancak darbelere rağmen bunun başarılamadığını” öne sürdü.

“YASAKLAYACAK BİZİ”

Daha sonra sözü Ekrem İmamoğlu’na getiren Bakan Soylu, kendisine İçişleri Bakanlığı görevi verildiğinde cebine bir CD alıp, jandarma ve emniyet istihbaratına, “Elinizdeki bütün bilgileri kopyalayın bunu kendi kasama koyacağım” demenin doğru bir davranış olamayacağını belirtirken, “Benim görevim suç ve suçlu ile mücadele, böyle bir şey olur mu? Arkadaş Büyükşehir Belediyesine geçici olarak geldi, ilk verdiği talimat verilerin kopyalanması oldu. Bu doğru bir yaklaşım değildir. Bugün de bana laf söylemiş, ‘İstanbul’da iftarlara neden katılıyor?’ demiş. Allah’tan Cumhurbaşkanı falan değil, İstanbul’a sokmayacak, yasaklayacak bizi.” diye konuştu.

“SİYASAL ÇATIŞMA İÇİN BAŞLANGIÇ GÜNÜ”

İçişleri Bakanı Soylu, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine yönelik “endişeleri” olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

“Sanki ideolojik kamplaşmanın günü olarak tezgahlanmaya çalışılıyor. Bir siyasal çatışmanın başlangıç günü olarak tezgahlanmaya çalışılıyor. 31 Mart seçimleri şaibeli bir şekilde bitmiş olsaydı, 5 yıl boyunca İstanbul’da bu şaibe konuşulacaktı. YSK bir karar verdi, onlardan alıp bize vermedi, er meydanını açtı ‘yarışın’ dedi. İstanbul’da 31 Mart’ta haksızlığa uğramasaydık, alıp başımızın üstüne koyar bundan da kendimize bir ders çıkarırdık. Bir haksızlık var ona karşı çıkıyoruz. Bize güvenin bize itimat edin ama İstanbul’umuzu bu zihniyete teslim etmeyelim.”