Soylu o sayıyı 325'e çıkardı: Seçilse dahi görev yaptırmayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçimlere "PKK iltisaklı" olduğunu öne sürdüğü 325 kişinin gireceğini öne sürerek, "Bunlara görev yaptırmayız" dedi.

Soylu o sayıyı 325'e çıkardı: Seçilse dahi görev yaptırmayız

Bir süredir halkı tehdit edip korkutarak partisine oy toplamaya çalışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’de 299 belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi HDP ve PKK iltisaklı, CHP ve zillet ittifakının listelerinde var” demişti. Soylu dün yaptığı açıklamayla bu sayıyı 325’e yükseltirken, bu listede geçenlere görev yaptırmayacaklarını söyledi.

Ege Karadenizli Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleriyle Balçova Termal Otel’de bir araya gelen Soylu, burada yaptığı konuşmada “Son tespitlerimize göre Türkiye genelinde 325 kişiyi, öncesinde 299 demiştim ama son tahlilde bunun gibi 325 kişiyi ilçe belediye meclis üyesi olarak şu aziz millete teklif ediyorlar.” dedi.

“Bu kariyerde, bu karakterde, özgeçmişleri bu şekilde olan ve resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var. 31 Mart günü eğer seçilirse sicillerinde PKK iltisakı bulunan, tövbekar falan olmamış, irtibatı kesilmemiş ve Türkiye çapında 325 kişi, belediye meclislerine girecekler.” diyen Soylu, “Şunu söyleyim, bunların iltisakı, irtibatı, davaları devam ediyor. Net söyleyim 14 değil 325 kişi de olsa, iltisakını, irtibatını tespit ettiğimiz anda bu adamların hiçbirisi Allah muhafaza belediye meclis üyesi seçilse biz bunlara belediye meclis üyeliği yaptırmayız. Çünkü bu olayları yapmış insanların bu görevlere aday olma hakkı olabilir ama bunların bu görevleri yapma hakkı yok.” ifadelerini kullandı.