Soylu devam ediyor: Ben yangın söndürmeci değilim, kimse kusura bakmasın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ben yangın söndürmeci değilim, kimse kusura bakmasın. Yangını herkes söndürür, bir eline kova alır, yangını söndürür." dedi.

Soylu devam ediyor: Ben yangın söndürmeci değilim, kimse kusura bakmasın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel seçimlere kısa bir süre kala AKP-MHP ittifakı dışında olan ittifak ve partilere yönelik “terör” söylemini sürdürüyor.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Kartal’da toplanan kalabalığa seslenen Soylu, “Ben yangın söndürmeci değilim, kimse kusura bakmasın. Yangını herkes söndürür, bir eline kova alır, yangını söndürür. Benim derdim, işim şudur: Bu ülkenin başına bir dert, bela, tehdit gelmeden onları engellemeye çalışan adımlar atmakla görevliyim ben.” dedi.

Türkiye’ye sürekli kumpas kurulduğunu öne süren Soylu, “Şimdi yeni bir kumpas kurmaya başladılar. 325 belediye meclis üyesini PKK ve HDP ile iltisaklı, CHP’nin, İYİ Parti’nin ve Saadet Partisi listelerinden belediyelere yerleştiriyorlar. Belediye meclis üyeleri maaş almazlar, toplantı başına huzur hakkı alırlar. 40 yıldır milletin huzurunu çalanlara huzur hakkı verilir mi? Bu 325 kişinin içinde kimler var biliyor musunuz? İçinde molotof kokteyliyle karakol binalarına saldıran, patlayıcı taşıyıcılığı yapan, PKK adına uyuşturucu eken, biçen, parasını PKK’ya gönderen, PKK propagandası yapan var.” dedi.

Gelecek 4,5 yıl seçim olmayacağını ve herkesin işine bakacağını söyleyen Soylu, “Etrafımızdaki coğrafyaya huzur getireceğiz. Terör örgütünün inşallah tamamen kökünü kazıyacak, bu musallattan Türkiye’yi kurtaracağız. Ama ‘Büyükşehirlere bunları sızdıralım. Önümüzdeki 4,5 yılda fitne tohumlarını ekelim.’ istiyorlar.” dedi.

AYNI NAKARATI TEKRARLADI: ÇOCUKLAR VALİLERİ SOKAĞA ÇIKARMAZ

“Bugün Doğu ve Güneydoğu’da huzur var, o huzursuzluk oraya yeniden mi gelecek?” diye soran Soylu, daha sonrasında ise “Ben yangın söndürmeci değilim, kimse kusura bakmasın. Yangını herkes söndürür, bir eline kova alır, yangını söndürür. Benim derdim, işim şudur: Bu ülkenin başına bir dert, bela, tehdit gelmeden onları engellemeye çalışan adımlar atmakla görevliyim ben. Eğer biz 31 Mart’ta bu ittifaka karşı zayıflarsak altını çizerek söylüyorum, 1 Nisan’da 6 yaşındaki çocukların eline taşı verirler kaymakamlarla valileri sokağa çıkarmazlar, itibarlarını altüst ederler. Bunlara bu fırsatı vermek, PKK’ya yeni bir yaşam tüneli açmaktır. Dağlarda 15 bin PKK’lı vardı, 700’e düştü sayı. Bizim kahramanlarımız aslanlar gibi onları kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar, sıçan.” ifadelerini kullandı.