Siz ne işe yararsınız? Bozana 4 yıl daha boz demeye mi?

Serdaroğlu, 'Krizi kim çıkarttı? AKP. Kimden çözüm bekliyorsun? AKP'den! Bozan'ın düzelttiği hiç görüldü mü?' ifadelerini kullandı.

Siz ne işe yararsınız? Bozana 4 yıl daha boz demeye mi?

Eski Sağlık ve Devlet Bakanlarından Rıfat Serdaroğlu, Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Ülkede kriz varken, seçim istemek doğru değil’ sözlerini eleştirirken, ’17 yıldır ülkeyi kim yönetiyor? AKP. Krizi kim çıkarttı? AKP. Kimden çözüm bekliyorsun? AKP’den! Bozanın düzelttiği hiç görüldü mü? Hayır. Siz ne işe yararsınız? Bozana 4 yıl daha boz demeye mi?’ ifadelerini kullandı.

Son dönemde çoban ateşi adlı oluşumla yeni bir parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen Serdaroğlu, Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirisini şöyle sürdürdü:’Madem AKP 4 yıl daha kalsın diyorsunuz? Adalet-Hak-Hukuk yürüyüşünü neden yaptınız? Cumhuriyetin en önemli kurumlarından olan CHP’yi ne hale getirdiğinizin farkında mısınız? Türk Milleti böyle muhalefet partileri istemiyor. Çoban Ateşi Hareketi…’

BIRAKIN YARATTIKLARI SİYASET BATAKLIĞINDA KENDİLERİNİ TÜKETSİNLER

Serdaroğlu’nun eleştirilerine yanıt veren Haluk Koç, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim tavrının doğru olduğunu söylerken, “Size saygım sonsuz sayın Bakanım ama bu eleştirinizde haksızsınız. Kemal Bey’in tavrı doğru. Siz deneyimli ve cesur bir siyaset insanısınız. Bırakın yarattıkları siyaset bataklığında kendilerini tüketsinler” açıklamasında bulundu.