Şivan Perwer'den açıklama: Zalimler, ne yaptık biz size

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyine harekat başlatmasının ardından Şivan Perwer "Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan'ı size bırakmayacağız' dedi.

Şivan Perwer'den açıklama: Zalimler, ne yaptık biz size

AKP’nin “çözüm süreci”nde öne çıkan isimlerden biri olan Şivan Perwer, bugün Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan askeri harekat dolayısıyla tepki gösterdi.

Sosyal medyadan yayınladığı videoda “Biz size ne yaptık, saldırıyorsunuz. Sizin devletinizi kuran biziz. Yazık değil mi ırkçılar, zalimler!” diye seslenen Şiwan Perwer, “Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan’ı size bırakmayacağız”​ ​dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİ”NDE ÖNE ÇIKMIŞTI

Çözüm sürecinde ismi öne çıkan ünlülerin arasında yer alan Şivan Perver, “çözüm süreci” döneminde, 37 yıl sonra Türkiye’ye dönmüştü. Diyarbakır’da Barzani ve Erdoğan’la toplu açılışa katılan Perwer burada İbrahim Tatlıses’le birlikte “Megri megri”yi de söylediği bir konser vermişti.

2017 yılında ise bu süreçte yer alışıyla ilgili “pişman” olduğunu dile getiren Perwer, “Demek ki işin içinde oyun varmış. Biz çok inançlı bir şekilde, güvenli bir şekilde istediğimiz bir şeydir. Savaş bitsin, olmasın toplumlar arasında dostluk oluşsun, toplumlar kabul edilsin. Toplumlar birbirine saygıyla sevgiyle yaklaşsın. Yıllarca Türk halkının gözünde Kürtler düşürülmüştü. Elbette pişmanım. Oraya gittiğimde çok acayip şeylerle karşılaştım. Bende sevgi duygusu oluşmadı tam tersine biraz nefret oluştu. Benim gördüklerim beni çok üzdü. Topluma saygı sevgi yok” diye konuşmuştu.