Şişli'de yangın

Şişli Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan 9 katlı iş merkezinde yangın çıktı.

Şişli'de yangın

Şişli Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan 9 katlı iş merkezinin çatısında zolasyon çalışması sırasında yangın çıktı ve yangın kısa sürede tüm çatıyı sardı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri gönderildi. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Yangın nedeniyle caddeyi yoğun dumanlar kapladı.

Binanın en üst katında mahsur kalan 4 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangın Halaskargazi Caddesi’nde bulunan 9 katlı bir iş merkezinin çatısında saat 11.00 sıralarında çıktı. İddialara göre çatıdaki dumanları gören çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürme çalışmalarına başladı. Yangın nedeniyle Halaskargazi Caddesi Mecidiyeköy istikametine trafiğe kapatıldı. Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alınırken, yangın söndürme çalışmaları sırasında caddeyi yoğun duman kapladı. Yangın çıkan binanın en üst katından mahsur kalan 4 kişi itfaiye merdiveni yardımı ile bulundukları yerden kurtarıldı. Kurtarılan 4 kişiye ilk müdahale olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Kurtarılan 4 kişi de herhangi bir yaralanma olmadığı, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Yangın söndürüldü. Binanın çatısında soğutma çalışmaları devam ettiği için Halaskargazi Caddesi Mecidiyeköy istikametine trafik kapalı olduğu öğrenildi.