Sınıf Tavrı'ndan İstanbul ve İzmir'de toplantı çağrısı

Sınıf Tavrı, İzmir ve İstanbul'da emekçilerle buluşacak.

Sınıf Tavrı'ndan İstanbul ve İzmir'de toplantı çağrısı

Sınıf Tavrı, yeni bültenini çıkardığını duyurdu.

“Hamaset değil, mücadele gerekli” kapağıyla çıkan bültenin duyurusunda “Yaşam şartlarının zorlaştığı ve geçim sıkıntılarının arttığı zamanlardan geçerken, sermaye işçilere vurmaya devam ediyor. İşsizlik oranı her geçen gün artarken, sermaye işçileri işten çıkarmaya devam etmekte. Yapılan zamların yarattığı geçim zorluğuna karşı işçi sınıfı buna mecbur değildir. “Böyle gelmiş, böyle gitmez” demek için “HAMASET DEĞİL, MÜCADELE GEREKLİ! ” manşetiyle yeni Sınıf Tavrı bülteni çıktı. “İnsanca bir yaşam, eşitlikçi bir düzen için” Sınıf Tavrı sizlerle!” ifadeleri kullanıldı.

İZMİR VE İSTANBUL TOPLANTILARINA ÇAĞRI

İzmir’de işçiler, emekçiler, yoksulları 17 Kasım’da toplantıya çağıran Sınıf Tavrı’nın çağrısı şöyle:

“İçerisinde yaşadığımız bu sömürü düzeninin adının yeniden krizle anıldığı bir tabloda işçi sınıfının payına düşen bellidir: işsizlik tehditi, yoksulluk, hayat pahalılığı, eşitsizlikler, adaletsizlikler…

Bugün ülkemizin içerisinden geçtiği süreçte de bu koşullar İzmir’de yaşayan işçiler, emekçiler, yoksullar için alabildiğince yakıcı hale gelmiş durumda. İşçi sınıfının birliği sağlandığında aslında hiç de bu tablonun böyle olmak zorunda değildir.

İşçi sınıfının örgütlü gücü yaratıldığında, bizleri sömürerek zenginliklerine zenginlik katan asalak patron sınıfının nasıl yenildiği ortadadır.

Bu dönemde İzmir Sınıf Tavrı Komitesi bir toplantı çağrısı yapmakta…”

İstanbul Kadıköy’de ise beyaz yakalılara yapılan toplantı çağırısında uzun çalışma saatleri, mobinge karşı, fazla mesailerinin yok sayılması, sosyal-yasal haklarin gasp edilmesi gibi sınıf sorunlarına dikkat çekildi. 10 Kasım’da yapılacak toplantının çağrısı şöyle:

“Uzun çalışma saatleri, mobinge karşı, fazla mesailerinin yok sayılması, sosyal-yasal haklarin gasp edilmesi gibi onlarca sorunla karşı karşıya olan Beyaz Yakalılar 10 Kasim Saat 15.00 de toplanıyor.
Osmanağa Mahallesi Kazasker Sokak No:7 Kadıköy/İSTANBUL”

https://twitter.com/yetersoziscinin/status/1191670709690474496