Sinemada 'Allahu ekber' diye bağırdı, salon karıştı

Fransa'nın başkenti Paris'te bir sinema salonunda Joker filminin gösterimi sırasında "Allahu ekber" diye bağıran şahıs gözaltına alındı.

Sinemada 'Allahu ekber' diye bağırdı, salon karıştı

Paris’te, Avrupa’nın en büyük sinemaları arasında gösterilen Grand Rex, gişede hasılat rekorları kıran Joker filmi için 500 koltuk kapasiteli salonunu ayırdı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, pazar akşamı düzenlenen seansta iki adam filmi yüksek sesle eleştirdi ve “politik” bir yapım olduğunu söyledi.

Euronews’ten Fatih Yetim’in haberine göre; etraftakilerin sessiz olmaları yönündeki uyarılarının ardından adamlardan biri ayağa kalktı, ellerini göğsüne koydu ve ‘Allahu ekber’ diye bağırdı.

SALONDA İZDİHAM

Bu sırada salonda büyük bir panik yaşandı. Terör saldırısı endişesi taşıyan yüzlerce kişi çıkış kapılarına yöneldi. Salonda paniğe yol açan şahsın önce salondakiler tarafından etkisiz hale getirildiği ancak olay yerinden kaçmayı başardığı aktarıldı. Diğer yandan salonda yaşanan panik anında kapkaççıların da devreye girdiği ve bazı izleyicilerin cüzdanlarının çalındığı bildirildi.

Zanlı bir sonraki gün evinde gözaltına alınırken, Grand Rex, olay anında salonda olanların biletlerini iade edeceklerini duyurdu.