Şevki Yılmaz'dan Erdoğan'a: Korkuyoruz kaptanımız...

Eski Refah Partili Şevki Yılmaz, AKP'nin son durumuyla ilgili uyarıda bulundu, "kaptanımız" dediği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "ilk dava arkadaşlarını kucaklama" çağrısı yaptı.

Şevki Yılmaz'dan Erdoğan'a: Korkuyoruz kaptanımız...

AKP destekçisi Akit Gazetesi’nin köşe yazarı, eski Refah Partili Şevki Yılmaz iktidar saflarında özellikle seçim sonrası dönemde görülen saflaşmalardan duyduğu endişeyi dile getirerek “Bu ayrılıkların 17 Yıllık Ak İktidarınn sonunun başlangıcı olmasından korkuyoruz!” dedi.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Yılmaz, “Tabanımız başta Abdullah Gül, Ahmed Davudoğlu, Ali Babacan, Melih Gökçek, Kadir Topbaş ve diğer gönlü kırık kardeşlerimizi Tayyib Kaptanla el ele yola devamını ısrarla istemektedir!” diye yazdı.

Yılmaz, “Bu ayrılıkların 17 Yıllık Ak İktidarın sonunun başlangıcı olmasından korkuyoruz!” diye uyardı.

Yılmaz devamında ise şu satırları paylaştı:

“Bu gidişat hayra alamet değildir! Yeni Partilerle ayrılıklar hayra alamet değildir! Siyonizm’in ”Böl, Parçala ve Yut” tuzağına hizmet etmek hayra alamet değildir! Birleşeceğimize hala bölünüyoruz! Dertleşeceğimize hala didişiyoruz! Kucaklaşacağımıza hala kavgalaşıyoruz!

Tabanımız başta Abdullah Gül, Ahmed Davudoğlu, Ali Babacan, Melih Gökçek, Kadir Topbaş ve diğer gönlü kırık kardeşlerimizi Tayyib Kaptanla el ele yola devamını ısrarla istemektedir! Tabanımız, bu kardeşlerimizle beraber yeni bir balkon konuşmalarını acilen beklemektedir! Tayyib Kaptanımıza yakışan Liderlik makamının gereği ilk dava arkadaşlarını çağırıp dertleşmesi ve kucaklamasıdır!

Arabozucular yerine arabulucu arkadaşlarını birliğn tesisi için görevlendirmesidir! Çünkü birlikte rahmet ve kuvvet vardır! Ayrılıkta azab vardır! Çöküş vardır! Tarih ayrılığa düşen birleşemeyen iktidarların hatta Devletlerin yıkılışına en büyük şahittir!

Okçular tepesi nöbetini terk eden isyankarları affedip kucaklayan Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a) Efendimizin İzinden gidenlere birbirini affetmek yakışır. Birbirine merhamet yakışır! Bu ayrılıkların 17 Yıllık Ak İktidarınn sonunun başlangıcı olmasından korkuyoruz!

“Ya Rab! Bir hırs, bir hased bir hiç uğruna ne iktidarlar batıyor” acı sonu birlikte yaşamamak için vakit geçmeden “Milli Barış Seferberliğni” ve Cumhuri İttifakı önce kendi içimizden başlatalım! Ayrılıklar sebebiyle Ülkemizin ve Mazlum coğrafyanın kurtlar sofrasında bir leş olmasını önlemek için; Birleşiniz! Birleşiniz! Birleşiniz! Allah (c.c), arabozucuların şeytani tuzaklarını arabulucuların Rahmani planıyla bozarak İttihadi İslamiyyeyi lütfeylesin!”