Servetinin yüzde 1'i Etiyopya'nın sağlık bütçesinden fazla olan Jeff Bezos servet listesinde ilk sırayı kaptırdı

Servetinin yüzde 1'i Etiyopya'nın sağlık bütçesinden fazla olan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos dünyanın en zenginleri listesinde ilk sırayı Microsoft'un kurucusu Bill Gates'e kaptırdı.

Servetinin yüzde 1'i Etiyopya'nın sağlık bütçesinden fazla olan Jeff Bezos servet listesinde ilk sırayı kaptırdı

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Amazon’un hisseleri hızla düşüyor. Amazon CEO’su Jeff Bezos da dünyanın en zenginleri listesinin zirvesindeki yerini kaybetti. Jeff Bezos’un yerini Microsoft’un kurucusu Bill Gates aldı.

Perakende devi Amazon’un hisseleri hızla değer kaybediyor. Şirketin değer kaybeden hisseleri, yatırımcılarına da kaybettirmeye başladı. Şirketin CEO’su Jeff Bezos, Amazon’un değer kaybetmesi ile beraber en zenginler listesindeki yerini kaybetti.

Jeff Bezos, 1.8 milyar dolar değerinde Amazon hissesi sattı

Amazon’un hisseleri bugün yüzde 8.1 değer kaybetti. Değer kaybeden Amazon hisseleri şu anda 1,637 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bloomberg’in Milyarlar Endeksi’ne göre Jeff Bezos’un net serveti, 102.8 milyar dolar seviyesine geriledi.

Business Insider’da yayınlanan bir habere göre Amazon CEO’su Jeff Bezos, dünyanın en zenginleri listesindeki yerini Microsoft’un kurucusu Bill Gates’e bıraktı. Jeff Bezos, Amazon’un değer kaybetmesi ile beraber Bezos, Bill Gates’in servetinin 5 milyar dolar gerisine düştü.

Bloomberg Milyarderler Endeksi listesi, her işlem gününün sonunda yeniden güncelliyor. Jeff Bezos, bugün piyasanın kapanmasının ardından listede resmen yerini alacak. Amazon hisselerinin değer kaybetmesinin daha ne kadar süreceği bilinmiyor.

Oxfam’ın Forbes ve Credit Suisse’in verilerini kullanarak hazırladığı raporda, dünyanın en zengin kişisin ise 112 milyar dolarlık servetiyle Amazon sitesinin sahibi Jeff Bezos olduğu ve Bezos’un servetinin yüzde 1’nin Etiyopya’nın sağlığa ayırdığı bütçeye eşit olduğu ifade edilmişti.