Sergen Yalçın'a 'defol' diyen hakem Halis Özkahya'ya büyük tepki

Kasımpaşa'nın konuğu olan Yeni Malatyaspor'da Teknik Direktör Sergen Yalçın, hakem Halis Özkahya tarafından önce sarı kart gördü, tepkisi dinmeyince kırmızı kartla oyun dışına gönderildi. Sergen Yalçın ve Halis Özkahya arasında yaşananlar sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sergen Yalçın'a 'defol' diyen hakem Halis Özkahya'ya büyük tepki

Süper Lig’in 10. haftasında Kasımpaşa’nın konuğu olan Yeni Malatyaspor’da Teknik Direktör Sergen Yalçın kırmızı kart gördü.

Mücadelenin 85. dakikasında bir pozisyonda hakem Halis Özkahya’ya itiraz eden Sergen Yalçın, önce sarı kart gördü. Kartın ardından tepkisini arttıran Yalçın, bu karttan 5 saniye sonra kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Bu karar sonrası iyice sinirlenen ve saha içine girmeye çalışan tecrübeli çalıştırıcıyı önce yardımcısı Murat Şahin sakinleştirdi.

Karttan dolayı sinirlerine hakim olamayan ve sahayı geç terk eden Yalçın’a, Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı, soyunma odası körüğüne kadar eşlik etti.

Halis Özkahya ile yaşadığı diyalog sosyal medyada da çok konuşuldu. İddiaya göre Halis Özkahya Sergen Yalçın’a kırmızı kart gösterdikten sonra ‘Defol’ ifadesini kullandı. Bu duruma çok sinirlenen Sergen Yalçın hakemin üzerine yürümeye kalktı.

Beşiktaş, Yeni Malatyaspor taraftarları ve Fenerbahçe taraftar grubu 12numara.org tecrübeli hocaya destek verdi.