Şengül Hablemitoğlu'ndan Burhan Kuzu'ya: Eşimin adını ağzına alırsan, ağzını burnunu dağıtmak da bana düşer...

AKP'li Burhan Kuzu'nun Necip Hablemitoğlu ile ilgili yaptığı paylaşıma eşi Şengül Hablemitoğlu sert tepki gösterdi.

Şengül Hablemitoğlu'ndan Burhan Kuzu'ya: Eşimin adını ağzına alırsan, ağzını burnunu dağıtmak da bana düşer...

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi ve eski AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu 17 yıl önce evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden araştırmacı yazar Necip Hablemitoğlu ile ilgili paylaşım yaptı ve Hablemitoğlu cinayetiyle Bergama’daki altın madenine karşı yapılan eylemleri ilişkilendirmeye çalıştı.

Burhan Kuzu Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, “Doç.Dr.Necip Hablemitoğlu,Alman Vakıfları ve Bergama Dosyası kitabında ‘Bergama’da altın aramasına direnen köylüler ve onlara destek çıkan sözde çevreciler aslında bir Alman komplosunun parçasıdır.Almanya rekabet kaygısıyla Türkiye’nin altın çıkarmasını istemiyor’ dedi ve öldürüldü” diye yazdı.

Kuzu’nun Necip Hablemitoğlu mesajına, Şengül Hablemitoğlu’ndan çok sert bir yanıt geldi.

Hablemitoğlu yanıtında, “Burhancım, #NecipHablemitoğlu 18 Aralık 2002 yılında Ankara’da öldürüldü. Senin partinin ilk iktidar döneminde. Ne ahlaksızsınız ki katilleri 17 yılda bulmak için zerre uğraşmadınız. Şimdi ağzına alırsan adını, senin o ağzını burnunu dağıtmak da bana düşer. Edepsiz çirkef…” ifadelerini kullandı.

“Ne ucuz, basit, avam bir döneme düştük be…” diyerek mesajlarına devam eden Hablemitoğlu, “Ahlaksızlar, edepsizler #15Temmuz olmasaydı #NecipHablemitoğlu soruşturma dosyasına ulaşamıyorduk. 14 yıl sonra ilk defa savcı gördük, dosyanın içi boşaltılmıştı. Bi de utanmadan altın diyor vırt diyor zırt diyor. Allah belanı versin…” dedi.