Sedat Peker, silahlı adamlarıyla Abdal Musa türbesini ‘ziyaret’ etti

Peker, Aleviler için en kutsal yerlerden biri olan Antalya Elmalı’daki Abdal Musa Türbesi’ne girdi. Peker’in türbeye girmesine yurttaşlar tepki gösterdi.

Sedat Peker, silahlı adamlarıyla Abdal Musa türbesini ‘ziyaret’ etti

Suç örgütü lideri Sedat Peker, belinde silahı olan adamlarıyla ekseriyetle Alevilerin ziyaret ettiği Antalya Elmalı’daki Abdal Musa Türbesi’ne girdi. Peker’in türbeye girmesine yurttaşlar tepki gösterdi.

Organize suç örgütü lideri Peker, Aleviler için en kutsal yerlerden biri olan Antalya Elmalı’daki Abdal Musa Türbesi’ne girdi. Peker’in türbeye girmesine yurttaşlar tepki gösterdi.

Başta akademisyenler olmak üzere muhalifleri tehdit eden, oluk oluk kan akıtacaklarını söyleyen, organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bayramın 2. günü yanında silahlı korumalarıyla Antalya Elmalı’da bulunan Abdal Musa Türbesi’ne girdi. Saat 17.00’de kapanan türbe Sedat Peker için 19.00’a kadar açık bekletildi.

Pirha’nın haberine göre; olayın duyulması üzerine Alevi yurttaşlar Peker’in türbeye girmesine tepki gösterdi. Alevi yurttaşlar “Bu çeteciyi kim soktu oraya hesap soracağız” diye sosyal medya üzerinden tepkiler gösterdi.

Bayram nedeniyle Antalya’da tatil yapan Sedat Peker’in geçen hafta da Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz ile çektirdiği fotoğraf kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.