SDG'den Kılıçdaroğlu'na Suriye yanıtı

Suriye Demokratik Güçleri(SDG) Sözcüsü Mustafa Bali, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sonbaharda düzenleyeceğimiz Suriye konulu konferansa PYD dışında ‘Esad’ı savunan veya eleştiren herkesi çağıracağız” sözlerine, “Çağırırsa gideceğimizi mi düşünmüş? :)” yanıtını verdi.

SDG'den Kılıçdaroğlu'na Suriye yanıtı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuşmuş ve Suriye’deki iç savaşla ilgili şöyle demişti:

“Madem onlar yapmadı, şimdi biz CHP olarak Türkiye konferansı yapacağız. Suriye gerçeğini sonbaharda masaya yatıracağız. Uluslararası tüm önemli aktörleri de davet edeceğiz… Tabii… Suriye’deki bütün aktörleri ve karşı tarafı da davet edeceğiz. Esad’ın izlediği politikayı savunan veya yeren her kesimi davet edeceğiz. Türkiye gerçekleri bütün boyutları ile görmek zorundadır. Terör örgütleri ile ilişkili olanlar hariç tabii. YPG/PYD hariç, onların dışında. Suriye’nin Dışişleri Bakanlığından bir yetkili olabilir, gelebilir. Suriye, Esad politikasını aktarabilir. Ama bunun karşıtı da olacak aynı masada. Onu hedefliyoruz. Cenevre benzeri bir toplantı; göçmen dernekleri de var, onların da katılımını sağlayacağız. Suriye tablosunu bütün taraflarla masaya yatırma gibi bir amacımız var.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine, SDG Sözcüsü Mustafa Bali yanıt verdi. Mustafa Bali sosyal medya hesabı üzerinden attığı mesajda, Kılıçdaroğlu’nu kastederek, “Çağırırsa gideceğimizi mi düşünmüş? :)” diye yazdı.

İşte o mesaj:

SDG'den Kılıçdaroğlu'na Suriye yanıtı