Şaşmaz çifti için uzaklaştırma kararı: Silahlarını da teslim edecek

Karşılıklı boşanma davaları devam eden Nagehan Şaşmaz, eşi Necati Şaşmaz hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Şaşmaz çifti için uzaklaştırma kararı: Silahlarını da teslim edecek

İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi, verdiği kararda oyuncu Necati Şaşmaz’ın 6 ay süreyle eşi Nagehan Şaşmaz’a, eşinin iş yerine ve konutuna yaklaşmasını yasakladı. Kurtlar Vadisi adlı mafyatik dizide ’Polat Alemdar’ karakterini canlandıran Necati Şaşmaz, bulundurulması ve taşınmasına kanunen izin verilen silahlarını da polise teslim edecek.

Nagehan Şaşmaz İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede Necati Şaşmaz’ın kendisine şiddet uyguladığını, şiddet ve korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunduğunu belirtti. Mahkeme, Nagehan Şaşmaz’ın Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun gereği istediği tedbir kararını kabul etti. Mahkeme şiddet mağduru Nagehan Şaşmaz’ın koruma altına alınmasına karar verdi.

Mahkeme şu tedbirleri koydu: “Konuta, iş yerine ve okula yaklaşmaması, gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına yönelik haller dışında çocuklarına yaklaşmaması, korunan kişinin şahsi eşyalarına zarar vermemesi, iletişim araçları ile rahatsız etmemesi, bulundurulması ve taşınması kanunen izin verilen silahları polise teslim etmesi.”

Mahkeme tedbir kararına uymadığı takdirde Necati Şaşmaz hakkında 3 ile 10 gün arasında zorlama hapsi verileceği şeklinde de uyarıda bulundu.

Nagehan Şaşmaz kendisine boşanma davası açan eşine geçtiğimiz cuma günü karşı boşanma davası açarak 20 milyon TL tazminat ve kendisi ile 2 çocuğu içinde aylık 60 bin TL nafaka istemişti. Şiddet mağduru olduğunu ileri süren Nagehan Şaşmaz, eşinin kendisine “Sana Polat Alemdar gibi davranacağım” dediğini ileri sürmüştü.