Sadullah Ergin'in ardından Beşir Atalay ve Nihat Ergün de AKP'den istifa etti iddiası

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in AKP'den istifa kararı almasının ardından, AKP'de siyaset yapan eski bakanlardan Nihat Ergün ve Beşir Atalay'ın da partiden ayrılma kararı aldıkları iddia edildi.

Sadullah Ergin'in ardından Beşir Atalay ve Nihat Ergün de AKP'den istifa etti iddiası

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in AKP’den istifa kararı almasının ardından, AKP’de siyaset yapan eski bakanlardan Nihat Ergün ve Beşir Atalay’ın da partiden ayrılma kararı aldıkları iddia edildi.

İddiaya göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın partisine katılmak için eski Bakanlardan Nihat Ergün ve Beşir Atalay, AKP’den istifa etme kararı aldı.

SELVİ: “ERDOĞAN ATALAY’A ‘SİZ BİLİRSİNİZ’ DİYE KARŞILIK VERDİ”

Abdulkadir Selvi, “Yeni partiler cephesinde ilginç şeyler yaşanıyor” başlık yazısında AKP’den istifa edeceği konuşulan Beşir Atalay ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı.

Selvi, köşesinde şu ifadeleri kullandı:

“Abdullah Gül-Ali Babacan partisinin kuruluş çalışmalarını yürüten eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret ederek, yeni parti kurma çalışmalarında görev aldığı için istifasını sunduğu söyleniyor. Erdoğan’ın da Atalay’a ‘Siz bilirsiniz’ diye karşılık verdiği ifade ediliyor.”

ÖNCE BABACAN SONRA SADULLAH ERGİN İSTİFA ETMİŞTİ

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, kurucusu AKP’den 18 yıl sonra istifa etmişti. Babacan’ın istifasının ardından eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de istifa etmişti.