Sabancı Holding, gelirlerini 9 ayda %17 artırdı

Alper, enerji sektörünün büyümede ivme kazandırdığının altını çizerken, sigorta iş kolundaki başarılarını da ikinci sıraya ekledi. 

Sabancı Holding, gelirlerini 9 ayda %17 artırdı

Sabancı Holding, 2019 yılının ilk 9 ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artıran Sabancı Holding, konsolide satışların 45 milyar TL olarak gerçekleştiğini duyurdu.

Sabancı Holding’in sitesisinde, CEO’su Cenk Alper’in konuyla ilgili yaptığı değerlendirmelere yer verildi. Alper,  “Açıkladığımız dokuz aylık finansal sonuç tablosu, operasyonel ve mali performasımızın planlarımız ve beklentilerimiz doğrultusunda ilerlediğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Cenk Alper, enerji sektörünün büyümede ivme kazandırdığının altını çizerken, sigorta iş kolundaki başarılarını da ikinci sıraya ekledi.

Sabancı Holding’in sitesinde yer alan açıklama şöyle:

“İlk dokuz aylık dönemde, enerji Topluluğumuza önemli bir ivme kazandırdı. Enerji iş kolumuzdaki güçlü finansal yapımız ve doğru yönetim yaklaşımımız sonuçlarımıza olumlu katkıda bulundu. Türkiye’de büyümek için yüksek potansiyel taşıyan sigorta sektöründe şirketlerimizin pozitif görünümünün devam ettiğini söyleyebiliriz. Aksigorta ve Avivasa’nın sunduğu ürün çeşitliliği sayesinde, farklı segmentlerdeki farklı müşterilere erişebilmesiyle sigorta iş kolumuzun artan karlılığının ve finansal tablodaki güçlü konumunun önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini öngörüyoruz.”

““Yeni Neslin Sabancı’sı olarak, dijital dönüşüm konusundaki adımlarımızı da aynı hızda sürdürüyoruz. Bunun yakın zamandaki en somut örneği SabancıDx Dijital Kampüsümüz oldu. Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve değer katmak amacıyla kapılarını açtığımız SabancıDx Dijital Kampüs ile de teknolojiye ve inovasyona odaklanmayı sürdüreceğiz. Yüksek teknoloji alanındaki büyüme hedefimizi kompozit alanında yaptığımız dördüncü satınalımla da gerçekleştirmeye devam ediyoruz.”