Şaban Vatan: Ey insanoğlu görün! Adalet neler izletiyor

Rabia Naz'ın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturmada bir türlü sonuca gidilmezken, baba Şaban Vatan ağlayarak çektiği videoda, "Ben kızımın otopsi videosunu izliyorum. Ey insanoğlu görün! Adalet neler izletiyor" dedi.

Şaban Vatan: Ey insanoğlu görün! Adalet neler izletiyor

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla, kızının otopsi videosunu izlediğini belirtti.

Gözyaşı dökerek çektiği videoda, hükümete seslenen ve kızının ölümüyle ilgili gerçeklerin örtbas edilmek istendiğini vurgulayan Şaban Vatan “Allah böyle adaletin belasını versin. Ben kızımın otopsi videosunu izliyorum. Ey insanoğlu görün, adalet neler izletiyor. Böyle adalet yerin dibine batsın. Hükümet size sesleniyorum; Ben kızım bütün organlarını canlı canlı izliyorum. Bir Nurettin Canikli için bunları yaptınız!” dedi.

RAPORA ELEŞTİRİ

Sosyal medya hesabından paylaştığı bir başka görüntülü tweette ise Adli Tıp Kurumu’nun raporuna tepki gösteren Vatan “Bu nasıl bir değerlendirme. Beli kırık, kalça kırık, ayak kopuk, diğer ayak kırık, sol el bilek hasarlı, sırt üstü dirsekleriyle sürünebilirmiş . Yazıklar olsun” eleştirisinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Giresun’da yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de evlerinin önünde ağır yaralı halde bulundu. Hastaneye kaldırılan küçük kız, kurtarılamadı. Rabia Naz’ın ölümü kayıtlara intihar olarak geçti. Baba Şaban Vatan ise kızının intihar sonucu değil, bir aracın çarpması nedeniyle öldüğünü belirterek, adalet mücadelesi başlattı. Şaban Vatan, kızının ölümüne neden olan aracı, Giresun’un Eynesil ilçesinin eski AKP’li belediye başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin kullandığını iddia ediyor.