Sabah yazarı: İmamoğlu püsküllü bela, gün gelir desteklemekten utanırsınız

Sabah yazarı ve SETA şefi Hasan Basri Yalçın, Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldığı yazısında CHP adayına demediğini bırakmazken destekleyenlere de "Ülkenin başında zaten yeterince bela var. Böyle bir püsküllü belayı daha milletin başına sardığınız için gün gelir utanırsınız" diye seslendi.

Sabah yazarı: İmamoğlu püsküllü bela, gün gelir desteklemekten utanırsınız

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesinde bugün kaleme alınan bir köşe yazısında CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu “terbiyesiz herif”, “küstah”, “sevimsiz”, “haraç kesen mafya” gibi ifadelerle hedef alınırken CHP adayının “püsküllü bela” olduğu dile getirildi.

Hayli sert tonda ifadelerle olduğu görülen yazının sahibinin AKP’nin “düşünce” kuruluşu SETA’dan bir ismin olması ise ayrıca dikkat çekti. SETA’da ‘Strateji Araştırmaları Direktörü’ olarak görev yapan Hasan Basri Yalçın tarafından yazılan yazıda, Ekrem İmamoğlu’nun Arnavutköy’de bir esnafla yaşadığı tartışma ele alınırken, İmamoğlu’nun esnafa saldırdığı ve yaptığının baştan aşağı provokasyon olduğu savunuldu.

Yandaş yazar CHP seçmenine de yüklendiği yazısında “Kendisine “secde edecekler” neredeyse. Aradıkları lidermiş. Lütfen arkadaşlar yapmayın. Böyle bir adam kimsenin aradığı isim olamaz. ” derken, “CHP seçmeni için bile fazla terbiyesiz” ifadesi kullanarak İmamoğlu üzerinden CHP’ye oy verenlere “terbiye eksikliği” ithamında bulundu.

Yazının sonunda ise İmamoğlu’nun bir “proje” olduğuna dikkat çeken Yalçın, CHP seçmenine şöyle seslendi:
“Siz Erdoğan’ı düşürmek uğruna bu içi boşaltılmış sevimsize sahip çıkıyorsunuz. Devam edin. Engel olacak değiliz. Ama ülkenin başında zaten yeterince bela var. Böyle bir püsküllü belayı daha milletin başına sardığınız için gün gelir utanırsınız.”

“Sahtelikten küstahlığa” başlıklı yazıdan bazı bölümler şöyle:

“Geldiğimiz noktaya bakar mısınız? Sevgi pıtırcığı olarak sunulan aday en çirkin yüzünü sergiliyor ama bu bile yalan dolan kampanyasıyla bambaşka biçimlerde anlatılıyor. Beş cümle ezberlemiş. Uysa da uymasa da her yerde aynı lafları ediyor. Yalanın bin türlüsünü kameralara karşı söylüyor. Kendisi montaj video paylaşıp başkalarını montaj video paylaşmakla itham ediyor.
Böyle bir terbiyesizlik böyle bir utanmazlık zor bulunur. Hadi bunların hepsine alıştık. Ama son izlediğimiz görüntüler gerçekten beni çok öfkelendirdi. Adama bakar mısınız? Bir esnaf ziyaretine gidiyor. Kendisine soru soranlara aleni saldırıyor. Hiç sağa sola kıvırtmayın. Bunun adı açık saldırıdır. Vatandaşın elini ayağını tutuyor. Üzerine abanıyor. Kişisel alan diyebileceğimiz tüm bölgeyi işgal ediyor. Zaman zaman korumaların üzerinden çemkiriyor. Baştan aşağı provokasyon baştan aşağı küstahlık. Karşısındaki genç itiraz edince “beynin uyuşmuş” diyor.

Şu hale bak. Sen kimsin? Nereden buluyorsun bu cüreti? Herkes senin bu sahte hallerine inanmak zorunda mı? Bu kadar kurgu bu kadar düzen içinde asıl insanların beyinlerini uyuşturan sen ve senin gibi tiplerdir. Koca bir seçim kampanyasını kucaklama zırvalığıyla geçireceksin sonra itiraz edenlere “beyni uyuşmuş” diyeceksin.

Beni en fazla öfkelendiren ise gence “bana ukalılık yapma” derken yüzündeki buyurgan ve küstah ifadesiydi. Televizyonlardaki dilenci gitmiş bir anda yerine esnaftan haraç kesen bir mafya tiplemesi gelmiş. Terbiyesiz herif bununla da yetinmiyor. Genci aşağılayıcı biçimde yüzüne ufak tokatlar vuruyor. O an oradaki genç öfkelenip kafayı vuracak ve bu da yattığı yerden mağdur edebiyatı yapacak diye ödüm patladı. Allah’tan çocuk izan sahibiymiş. Sadece adam gibi bir bakışla cevap verdi.

Bu tür rezillikleri CHP seçmeni ayakta alkışlıyor. Kendisine “secde edecekler” neredeyse. Aradıkları lidermiş. Lütfen arkadaşlar yapmayın. Böyle bir adam kimsenin aradığı isim olamaz. CHP seçmeni için bile fazla terbiyesiz. Hepiniz biliyorsunuz. Bu adam bir proje. Ve siz Erdoğan’ı düşürmek uğruna bu içi boşaltılmış sevimsize sahip çıkıyorsunuz. Devam edin. Engel olacak değiliz. Ama ülkenin başında zaten yeterince bela var. Böyle bir püsküllü belayı daha milletin başına sardığınız için gün gelir utanırsınız.”