Sabah yazarı Hıncal Uluç: İmamoğlu olmasa gazete boş kalacak, arkadaşlar bu ne telaş?

AKP'ye yakın Sabah'ın yazarlarından Hıncal Uluç, İstanbul'daki sel felaketi nedeniyle Ekrem İmamoğlu'na yüklenen gazetesine tepki gösterdi: "Yani 100 yılda bir olacak Allahın Rahmeti'nin hesabı, 3 günlük başkandan mı sorulur, yoksa, ondan evvel bu kenti 17 yıl yöneten Kadir Topbaş'dan mı?."

Sabah yazarı Hıncal Uluç: İmamoğlu olmasa gazete boş kalacak, arkadaşlar bu ne telaş?

İstanbul’da geçtiğimiz hafta sonu etkili olan sağanak yağışta kentin plansız altyapısı bir kez daha felç olmuş ve yaşanan su baskınları 1 can kaybının yanı sıra ev ve iş yerlerinde büyük zarara da yol açmıştı.

Kentte daha önce yaşanan benzer olaylarda sesi çıkmayan AKP’ye yakın medya ise bu kez yaşananlar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklenip selden sorumlu tutmaya çalışmıştı.

Bunlar arasında önde gelen Sabah gazetesinde ise bugün ilginç bir eleştiri yazısı dikkat çekti. Gazetenin yazarlarından Hıncal Uluç, “En korkulan adam, Ekrem İmamoğlu!.” başlıklı yazısında gazetesinin hemen hemen tüm yazarlarının gündeminde İmamoğlu’nun olmasına tepki gösterdi ve “Öyle bir görüntü var ki, İmamoğlu olmasa gazete boş kalacak” diye yazdı.

Uluç’un yazısından bir bölüm şöyle:

“Tatilin en güzel yanı işe dönüştür benim için.. İşe dönüş kalemime ve size kavuşmaktır çünkü.. Yaşam sebebim, yaşam gücümdür, her sabah sizinle buluşmak..
Gazetemi yaydım masama..
Baş sayfa İmamoğlu..
Çeviriyorum.. Tüm ama tüm köşe yazarları söyleşmiş gibi İmamoğlu yazmış. Öyle bir görüntü var ki, İmamoğlu olmasa gazete boş kalacak..
Oysa daha dün, lider, Başkan Erdoğan, Mevlana’yı, bilmezseniz, Sezen’i bilirsiniz..
“Dünle beraber gitti cancağzım, Ne kadar söz varsa düne ait Şimdi yeni şeyler söylemek lazım..” Sanki 23 Haziran seçimi öncesi gibi dün baştan sona İmamoğlu yazmanın sebebi ne, peki?
İstanbul 100 yılda bir olacak bir yağmur afeti yaşamış.
Bazı semtleri sular basmış..
İmamoğlu da bayram tatilindeymiş..
Yani 100 yılda bir olacak Allahın Rahmeti’nin hesabı, 3 günlük başkandan mı sorulur, yoksa, ondan evvel bu kenti 17 yıl yöneten Kadir Topbaş’dan mı?.
El insaf?.
Yahu 17 yılda bu gazetede Kadir Topbaş hakkında çıkan haber ve yorumları toplayın..
Temmuz 1, Ağustos yarım, 1.5 aylık başkan İmamoğlu için yazılanların dörtte biri olmaz..
Arkadaşlar bu ne telaş?.
Bu yaptıklarınızla İmamoğlu’na sağladıklarınızı, tüm CHP, tüm Millet İttifakı gerçekleştiremez..
Seçimlerde 14 bin fark, niye tekrarda 800 bine çıktı?. Çünkü iktidar sözcüleri ve yandaşları öyle yanlış taktikle konuştular, yazdılar, adamı öyle mağdur duruma düşürdüler ki, hiç oy vermeyenler bile sandık başına koştu. İlk seçimde İmamoğlu’na vermeyenler bile ona oy attı.
Şimdi ayni hatayı fazlasıyla yapıyorsunuz..”