Saadet'ten Trump'ın mektubuna 'cevap': Bütün ümmet bir olur, gereken neyse yaparız

Saadet Partisi, Trump'ı 'protesto' etti: "Milletçe bir olur, 82 milyon tek yürekte atarız. Bütün ümmet bir olur, gereken neyse onu yaparız."

Saadet'ten Trump'ın mektubuna 'cevap': Bütün ümmet bir olur, gereken neyse yaparız

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının ABD Başkanı Donald Trump’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektuba verdiği cevap basınla paylaşıldı.

Sirkeci Büyük Postane okuduğu mektupta, bugüne kadar iktidardan “Bana ne Amerika’dan” diyen bir ses beklediklerini belirten Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, “Fakat o sesi duyamadık, biz Trump’ın başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere 82 milyon halkımızı aşağılayan bu mektubuna cevap vermek için burada toplandık.” dedi.

Sevim, daha sonra mektupta yer alan “Sayın Başkan duyduk ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı nezdinde necip halkımıza karşı kabul edilemez ifadeler kullanmışınız. Elin terörist başına general demiş, Cumhurbaşkanımız ile aynı mektupta zikretmişsiniz. Mektubunuzda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına karşı küstahça ifadelere yer vermişsiniz. Biz size aynı dilden cevap veremeyiz. Biz sizinle, aynı dili konuşamayız. Buna medeniyetimiz müsaade etmez.” ifadelerini okudu.

“Böyle bir saygısızlık karşısında, asla susup oturamayacaklarını” söyleyen Sevim, “Siz, tarihi bile olmayan bir devletsiniz. Bizim ise şanlı bir tarihimiz var. Haktan ve mazlumdan yana nice kahramanlıkları barındıran mazimiz var. Biz, mesele mukaddesat olduğunda tüm farklı düşüncelerimizi bir kenara bırakırız. Milletçe bir olur, 82 milyon tek yürekte atarız. Bütün ümmet bir olur, gereken neyse onu yaparız. Bilmiyorsanız, açın tarih kitaplarını. Okuyun ve öğrenin. Öğrenin ki, bir daha böyle bir şey yapmayı aklınızın ucundan dahi geçiremeyin. Bilin ve unutmayın. Bu aziz millete kovboyluk sökmez.” dedi.