Saadet'in İBB Adayı Gökçınar'ın oğlu, AKP talimatıyla işinden atıldı: 'Senden memnunuz ama...'

İstanbul'da CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun kazanması için adaylıktan çekilebileceğini belirten Saadet adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işine son verildiği öğrenildi.

Saadet'in İBB Adayı Gökçınar'ın oğlu, AKP talimatıyla işinden atıldı: 'Senden memnunuz ama...'

31 Mart yerel seçimlerinde 103 bin 300 oy olan Saadet Partisi İBB Adayı Necdet Gökçınar’ın Borsa İstanbul’da uzman yardımcısı olarak çalışan oğlunun askerlik görevi sonrası işine son verildiği belirtildi.

Partiye yakın Milli Gazete‘de yer alan habere göre, kurum müdürlerinin Gökçınar’ın oğluna ‘biz senden memnunuz ama Ankara’dan talimat var yapacak bir şey yok’ dedikleri öğrenildi.

Konuyla ilgili Saadet Partisi’nden yapılan açıklamada, “Son zamanlarda Saadet Partisi mensuplarına çeşitli kurumlarda uygulanan MOBİNG ve işten çıkarma aralıksız devam ediyor. Son olarak Saadet Partisi İBB adayı Necdet Gökçınar’ın Borsa İstanbul da uzman yardımcısı olarak çalışan oğlunun işine askerlik görevinden döndüğü 24 Nisan 2019 tarihi itibariyle son verilmiştir. Alınan bu kararın siyasi olduğu aşikardır. Bu ve buna benzer kararların hiçbiri Saadet Partilileri inandıkları yoldan geri çeviremeyecektir.” denildi.