Resmi hesaptan böyle dediler: Resmen Yunanistan-Türkiye maçı, tarafını seç İstanbullu kardeşim...

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın katıldığı ortak canlı yayında İmamoğlu'nun kravatı üzerinden bir kez daha 'Yunanistan' göndermeli mesajlar paylaşıldı.

Resmi hesaptan böyle dediler: Resmen Yunanistan-Türkiye maçı, tarafını seç İstanbullu kardeşim...

AKP’nin CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik ‘Pontus ve ‘Rum’ göndermeli mesajları dünkü ortak canlı yayında da devam etti.

AKP Esenler Kandın Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Sema Suna Özcan, sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katıldığı ortak programdan bir görsel paylaşarak İmamoğlu’nun kravat seçimini ‘Yunan olmak’la bağdaştırdı. Özcan, paylaşımında, “Kravatlar bile kimin Türk kimin Yunan olduğunu gösterdi.” ifadesini kullandı. Özcan daha sonra bu paylaşımını sildi.

Ancak İmamoğlu’nun kravatındaki renkler üzerinden yapılan provokasyon bununla sınırlı kalmadı. Bu kez AKP Çatak İlçe Başkanlığının sosyal medya hesabından İmamoğlu-Yıldırım canlı yayınına ait bir görsel “Kravatlara bakın, resmen Yunanistan Türkiye maçı gibi. Bu da tesadüftür eminim. Tarafını seç İstanbullu kardeşim…” ifadeleriyle birlikte paylaşıldı.