Reklam çekimini reddedince köşesini kapattılar

Ciner Grubu'na ait Habertürk'ün internet sitesinde İstanbul Havalimanı ve Marmaray'ın reklamında yer alması istenen köşe yazarının bu isteği reddetmesi sonrası yazıları kaldırıldı.

Reklam çekimini reddedince köşesini kapattılar

Habertürk yazarı Sinem Kaymakçı, Yeni Havalimanı ile Marmaray’ın engelli dostu olduğuna bir reklamda figüran olma talebini geri çevirdiği için köşesinin kapatıldığını açıkladı.

Yazılarına son verildiğini Twitter’dan açıklayan Kaymakçı, arşivdeki yazılarının da kaldırıldığını aktardı.

Kendisinin de engelli olduğunu belirten Kaymakçı, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

“29 Mart Habertürk internet sitesinde yazmaya başladım. Kendim geçirdiğim bir trafik kazası sonucu engelli kaldım. Engelliler konusunda da yazılarım oldu

Habertürk yönetimi benden Yeni Havalimanı ve Marmaray’ın ne kadar engelli dostu inşa edildiği konusunda figüran olmamı istedi.

Tekerlekli sandalye ile dolaştırıp reklam amaçlı video çekimi.

Ben de sokaklarda engelli sorunları had safhada iken siyasi getiri amaçlı bu filmin çekilmesini uygun bulmadım ve yönetime ifade ettim.

Bunun üzerine dün yazılarıma son verildiği bilgisi ulaştı. Bugün sayfadan Bugün sayfadan yazılarıma bakmak istediğimde yazılarımın kaldırıldığını görmem en büyük hayal kırıklığı oldu.

Şu an son derece şaşkın ve çok üzgünüm. Bu yaşananları kamuoyunun bilme hakkı var diye düşündüm. En çok da engellilerin sesi olma imkanım elimden alındığı için üzgünüm :(”