Reddettiği erkek tarafından yüzüne asit dökülmüştü: 17 yaşındaki Berfin'in gözünü kaybetme riski var

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, okuldan çıkıp evine doğru giden Berfin Özek'in (17) yolu bir kişi tarafından kesilmiş, yüzüne asit benzeri yakıcı bir sıvı atılarak yaralanmasına sebep olunmuştu.

Reddettiği erkek tarafından yüzüne asit dökülmüştü: 17 yaşındaki Berfin'in gözünü kaybetme riski var

Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde, okuldan çıkıp evine doğru giden Berfin Özek’in (17) yolu bir kişi tarafından kesilmiş, yüzüne asit benzeri yakıcı bir sıvı atılarak yaralanmasına sebep olunmuştu. Atılan yanıcı sıvıyla yüzü ve boynundan aşağısı tamamen yanan Özek hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Tedavisine devam edilen Özek’in gözünü kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu öğrenildi.

Olay 15 Ocak günü Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Buluttepe Mahallesi 390. Sokak’ta meydana geldi. Okuldan çıkıp evine doğru giden Berfin Özek’in (17) yolu bir kişi tarafından kesildi. Şahıs, Özek’in yanına yaklaşarak elindeki pet şişeden yüzüne asit benzeri yakıcı bir sıvı atıp kaçtı. Atılan yanıcı sıvıyla yüzü ve boynundan aşağısı tamamen yanan Özek, acılar içinde bağırmaya başladı. Çevredeki vatandaşların sağlık ekiplerini çağırması üzerine Özek hastaneye kaldırıldı. Yakıcı sıvadan olayı genç kızın montu ve kazağı dahi erimişti.

Berfin Özek, ilk müdahalenin ardından Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi,  yüzünün ve boynundan aşağısının tamamen yandığı belirlendi.

Polis ekipleri Özek ile yaptığı kısa görüşmede yakıcı sıvıyı atan zanlının kendisiyle sevgili olmak isteyen ancak görüşmek istemeyerek reddettiği Casim Ozan Ç. olabileceğini öğrendi. Bunun üzerine şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alındı. Olay yerinde elde edilen deliller ve şüphelinin üzerindeki kıyafetlerden alınan örneklerden olayı şüphelinin yaptığı ileri sürüldü. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Berfin Özek’İn Adana Şehir Hastanesi’ne getirilen tedavisi sürüyor. Gözünü kaybetme tehlikesi bulunan Özek’in yüzünde ve vücudunun çok yerinde aşırı yanık olduğu için yüzü sarıldı. Yapılan tedaviden sonra Özek’in bir seri estetik ameliyatları geçirmesi gerektiği öğrenildi.