Rahmi Turan'dan 'özür' yazısı

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Muharrem İnce’nin Saray'da AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddialarına aracı olan yazısına ilişkin özür diledi.

Rahmi Turan'dan 'özür' yazısı

Sözcü yazarı Rahmi Turan, geçtiğimiz hafta köşesinde Saray’a bir CHP’li siyasetçinin gittiğini iddia etmiş, görüşmede AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu kişiye CHP Genel Başkanı olması gerektiğini söylediğini öne sürmüştü.

Günlerdir gündemde olan ve hem CHP içinde hem de AKP ile CHP arasında sert tartışma yaratan bu iddia için bugün Rahmi Turan özür yazısı yazdı.

“Özür diliyorum!” başlıklı yazısında Turan, Erdoğan, İnce ve okurlardan özür dilediğini ve bunun bir “trafik kazası” olduğunu söylerken CHP’yi konuyu aydınlatmak üzere bir araştırma komisyonu kurmaya çağırdı.

Turan’ın yazısı şöyle:

“Haber kaynağım olan 20 yıllık gazeteci arka­daşıma güvenerek kulis bilgisi niteliğinde (iç say­fada) yazdığım yorum-ha­berle Türkiye’nin gündemi­ni bu kadar meşgul ettiğim için son derece üzgünüm.

Doğru olmadığı anlaşılan haberde adı geçen:

– Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Er­doğan’dan…

– CHP eski Yalova milletvekili ve Cumhur­başkanı adayı Muhar­rem İnce’den…

– Ve tüm siz sevgili okurlarımdan özür dili­yorum.

Bunu bir “trafik kazası” gibi kabul etmek gerekiyor.

Kasıtlı olmadan, dikkatsiz­lik sonucu ortaya çıkan bir hatadır bu!

Yorum-haberde adı geçen Cumhurbaşkanı Er­doğan “Külliye’de bir CHP’li ile görüştüğüm külliyen yalan” diye kesin konuştu.

Muharrem İnce, ispat edilirse kendisini Taksim’de yakacağını söyleyerek “Bu Genel Merkez’in içindeki bir çetenin işidir!” dedi.

CHP ve çete, birbirine taban tabana zıt iki sözcük…

Bu durumda parti merkezi bir “Araştırma komisyo­nu” kurarak konuyu mutla­ka aydınlığa çıkartmalıdır”