Rahmi Turan, Saray’da Erdoğan ile görüştüğü iddia edilen CHP'liyi açıkladı!

Turan, kaynağının kendisine Saray'da Erdoğan'la görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu söylediğini belirtti.

Rahmi Turan, Saray’da Erdoğan ile görüştüğü iddia edilen CHP'liyi açıkladı!

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Saray’a yakın bir kaynağı adres göstererek CHP’nin önemli bir isminin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Erdoğan’ın bu kişiye CHP Genel Başkanı olması konusunda destek verebileceğini söylediğini öne sürmüştü.

Turan, önce “kaynağının güvenliği” nedeniyle açıklayamayacağını söylediği sözkonusu ismi açıkladı. Turan’ın yine kaynağına dayandırdığı iddiaya göre o isim, CHP’nin 2018 seçiminde Cumhurbaşkanı Adayı olarak gösterdiği Muharrem İnce.

Turan’ın Sözcü‘ye açıklaması şöyle:

“Uzun bir süredir tedavim nedeniyle Londra’dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye’de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Saray’a yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum.

Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray’da Erdoğan’la görüşen CHP’li isim Muharrem İnce’ymiş. Hatta kaynağım İnce’nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray’a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek…’

“KENDİMİ YAKARIM, HARAKİRİ YAPARIM”

Bu açıklama sonrası Muharrem İnce’den ilk yanıt geldi.  CNN Türk’te Gündem Özel proramına konuk olan CHP 26. Dönem Milletvekili – Gazeteci Barış Yarkadaş, canlı yayında Muharrem İnce’nin kendisine gönderdiği mesajı okudu.

Muharrem İnce, Yarkadaş’a canlı yayında gönderdiği mesajda, “Böyle bir görüşmeye dair kanıt varsa Taksim’de kendimi yakarım” dedi.

İnce’ye konuyla ilgili kendisine ulaşan gazeteci Nedim Şener’e de açıklama yaptı. Şener’in Habertürk TV’de anlattığına göre İnce, “Eğer ben Saray’a çıkmışsam Taksim Meydanında harakiri yaparım, peki 80 yaşındaki gazeteci Rahmi Turan yapar m?” dedi.

CANLI YAYINDA KONUŞTU: KAYNAK AÇIKLANIR MI?

Rahmi Turan, ‘Muharrem İnce’ açıklamasından sonra CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlandı. Turan, program sunucusu ve yorumcularının ısrarla iddiasının kaynağını sorması üzerine “Bir gazeteci kaynağını açıklar mı? Kaynağımı açıklamak zorunda değilim. Ben açıklamam gerekeni açıkladım. Araştırılsın, bulunsun. Bu saatten sonrasına ben karışmıyorum” dedi.