Poşete sardığı muzla banka soydu: 'Sadece başımı sokabilecek bir yer bulmak için...'

Sermaye devletlerinin en büyüklerinden biri olan İngiltere'de barınma hakkı bile karşılanmayan insanlar "başını sokabilecek bir yer" bulmak adına suça itiliyor.

Poşete sardığı muzla banka soydu: 'Sadece başımı sokabilecek bir yer bulmak için...'

İngiltere’de evinden atılan ve hapse girebilmek için silah süsü verdiği muzla banka soyan bir adam 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İngiltere’de yayımlanan Independent gazetesinin haberine göre, Laurence James Vonderdell adlı adam, 25 Mart’ta Bournmouth kentindeki Barclays Bank’ın bir şubesine girerek görevliye bir poşete sardığı muzu doğrulttu ve “Bu bir soygundur” dedi. Banka görevlisi, Vonderdell’e 1200 sterlin (Yaklaşık 8,800 lira) verdi.

“SADECE BAŞIMI SOKABİLECEK BİR YER BULMAK İÇİN…”

BBC Türkçe‘nin haberine göre, Mahkeme kayıtlarına göre soygundan sonra sokakta bir polis memurunun yanına giden Vonderdell, “Silahla banka soydum. Tutuklanmak istiyorum” dedi.

Polis memuru Vonderdell’e karakola gitmesini tavsiye etti. Yürüyerek yaklaşık üç kilometre mesafedeki karakola giden Vonderdell, parayı eksiksiz olarak polise teslim etti, “Amacım kimseyi incitmek değildi. Sadece başımı sokabilecek bir yer bulmak için bunu yaptım” dedi.

Vonderdell, soygun ve ‘sahte silah’ bulundurmaktan suçlu bulundu.