Polisten kaçan kişi AKP'li başkan çıktı

Polisin dur ihtarına uymayan AKP'li Başkan kovalamaca ile yakalandı.

Polisten kaçan kişi AKP'li başkan çıktı

AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamit Burak Aykut, dün gece yanında bir arkadaşı ile Aydın-Muğla karayolunda seyir halindeyken polis kontrol noktasında “dur” ihtarına uymayıp kaçmaya çalıştı.

Aykut, kaçmaya çalışırken polis aracına çarptı. Aykut, polisler tarafından Denizli çevre yolunda arkadaşı ile birlikte yakalanıp gözaltına alındı.

Gazete Aydın‘da yer alan habere göre, bu sırada AKP’li başkanın araçtan bir madde attığını fark eden polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonucunda polisler, camdan atılan maddenin skunk isimli bonzai türü sentetik uyuşturucu maddesi olduğunu tespit etti.

Polis ekipleri tarafından kovalamaca sonucu araçta bulunan arkadaşı ile birlikte yakalanan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı ve arkadaşı gözaltına alındıktan sonra Narkotik Şubeye teslim edildi.

Burada yapılan işlemlerin ardından hastaneye sevk edilen Aykut’un yapılan kan testinde temiz çıktığı, yanındaki arkadaşının ise alkollü olduğu anlaşıldı. Aykut ve yanındaki arkadaşı hakkında Narkotik Şube’de alınan ifadelerinde suçlamaları reddettikleri öğrenilirken, adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.