Pervin Buldan: "AKP-MHP'ye 23 Haziran'da ders vereceğiz"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan İstanbul'da yapılacak 23 Haziran seçimleriyle ilgili konuştu. Buldan, "İstanbul’da AKP-MHP’ye kaybettirmek için 31 Mart’taki tavrımızı 23 Haziran’da da sürdüreceğiz. 23 Haziran’a kadar gece gündüz çalışacağız." dedi.

Pervin Buldan:

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın Hakkari’deki bayramlaşma programına katıldı. Hakkari’de HDP İl Binası ve Hakkari Belediyesi’ni de ziyaret eden Buldan, HDP İl Örgütü’nde konuşma yaptı.

“ÖZGÜR VE DEMOKRATİK TÜRKİYE”

Buldan konuşmasında “İstersek, büyük bir cesaret gösterebilirsek bizler bir çok şeyin üstesinden gelebiliriz. O tıkalı olan siyaset kanallarını tekrar açabilmenin, özgür ve demokratik bir Türkiye’yi var etmenin koşulları elbette mücadele etmekten geçiyor. Çünkü bu ülkeyi yönetenler kendi gelecekleri ve yarınları için kendi menfaatleri için yapmadıkları şey bırakmadılar.” ifadesini kullandı.

KAYYIMLARI GERİ GÖNDERECEĞİZ DEDİK, BAŞARDIK

Hakkari seçimlerinden örnek veren Buldun, “Hakkari halkı bunu çok iyi bilir. Atadıkları kayyım belediyede bırakın halka hizmet etmeyi belediyeyi talan eden, belediyeyi veran eden, belediyeyi borç bataklığına sürükleyen ve arkasında trilyonlarca lira borç bırakan bir belediyeyi Hakkari halkı kabul etmediğini 31 Mart tarihinde ortaya koymuştur. Hakkari halkı kayyımı gönderirken önemli bir tercih yapmıştır. Parti olarak aldığımız kararın arkasında durmuştur. Parti olarak şu kararı almıştık. Kayyımları geri göndereceğiz Türkiye’nin batısında AKP’ye kaybettireceğiz. Bunu kısmen başardık.” dedi.

KAYBETTİĞİMİZ YERLERİ HİLE, USULSÜZLÜK İLE GASP ETTİLER

Buldan ayrıca Şemdinli ve Çukurca seçimlerine de değindi. Buldan, Şemdinli ve Çukurca hakkında “Kaybettiğimiz yerleri de sevgili arkadaşlar inanın elimizden zorbalıkla aldılar. Şemdinli’yi, Çukurca’yı yine diğer il ve ilçelerini özellikle Şırnak başta olmak üzere birçok yeri yaptıkları hileler, usulsüzlüklerle gasp ettiler, belediyeleri halkın elinden aldılar. Belki Hakkari’de buna güçleri yetmedi ama diğer yerlerde büyük oyunlar oynadılar ve halkımızın iradesini bir kez daha gasp ettiler.” ifadesini kullandı.

ŞEMDİNLİ’Yİ, ÇUKURCA’YI, ULUDERE’Yİ GASP EDENLERE İSTANBUL’DA DERS VERECEĞİZ

İstanbul seçimlerine de konuşmasında değinen Buldan, “Şimdi ders vereceğimiz yeni bir tarih var önümüzde. 23 Haziran İstanbul seçimleri. Evet istanbul seçimleri bizler açısından önemli bir seçimdir. Biz İstanbul seçimlerine gasp edilen Şırnak belediyesi’ni gasp edenlere ders vermek, Şemdinli, Çukurca, Uludere’yi elimizden zorla alan, gasp eden anlayışa ders vermek için şimdi 23 Haziran’ı dört gözle bekliyor, iple çekiyoruz. Biz İstanbul’da AKP-MHP adayı kaybetsin demokrasi güçleri kazansın diye 31 Mart’taki tavrımızı 23 Haziran’da da hayata geçireceğiz. Bir kez daha İstanbul halkının İstanbul’da yaşayan tüm halkların tercihi olan demokrasi güçlerinin adayını desteklemek için var gücümüzle çalışacağız. Bütün milletvekillerimizle biz iki eşbaşkan başta olmak üzere partimizin bütün yönetici ve kadroları ile İstanbul’a çıkarma yapacağız. 23 Haziran’a kadar gece gündüz çalışacağız. Durmadan, uyumadan, yemeden, içmeden çalışacağız ki AKP’ye kaybettirelim.” dedi.