Öztürk Yılmaz yeni parti hazırlığında olduğunu açıkladı

Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, "Her türlü insanın kendini kolayca ifade edebileceği merkez bir yapı inşa ediyoruz." dedi.

Öztürk Yılmaz yeni parti hazırlığında olduğunu açıkladı

CHP’den ihraç edilen Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, yeni bir parti kurmak için bir grup isim ile birlikte çalışma yürüttüklerini açıkladı.

İyi Parti’ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ‘a konuşan Yılmaz, partisi için “sol çizgide ama daha merkezde, koşulsuz parti içi demokrasiyi esas alan, milli bir oluşum” olacağı nitelendirmesinde bulundu.

Yılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Biz şu an yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Basında çıkan haberlerle ilgimiz yok. Biz işimize bakıyoruz. Milletin karşına çıktığımızda herkes bizim farkımızı anlayacak. Geniş bir çalışma ekibimiz var. Bütün kesimlerden insanlar var aramızda. Her türlü insanın kendini kolayca ifade edebileceği merkez bir yapı inşa ediyoruz. Partilerdeki Genel Başkan sultasını kıracağız. Mevcut partilerin hepsi bir birinin kopyası. Bu konudaki çalışmalarımızı görünce demokrat düşünen insanlar bize hak verecektir.”

Öztürk Yılmaz’ın Ali Babacan tarafından kurulması beklenen partide yer alacağı iddiaları ortaya atılmış, bunun üzerine danışmanından “Öztürk Yılmaz, Ali Babacan tarafından kurulması beklenen yeni partide herhangi bir şekilde görev almayacaktır. Kendisi bu iddiaları kesinlikle reddediyor. CHP’den ayrılayarak yeni bir oluşum içerisine girdi. Şu an yeni parti hazırlığında ve bu parti Ali Babacan’ın partisi olmayacak” açıklaması gelmişti.