Özhaseki: Tayyip Bey izin verirse TV'de tartışmaya çıkmak isterim

AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, televizyonda tartışmaya çıkmak için Tayyip Erdoğan'dan izin alması gerektiğini söyledi

Özhaseki: Tayyip Bey izin verirse TV'de tartışmaya çıkmak isterim

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CHP’nin adayı Mansur Yavaş’la bir televizyon programına çıkıp çıkamayacağına dair soruya, “Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim” yanıtını verdi.

Duvar‘dan Özlem Akarsu Çelik’e konuşan Özhaseki, Mansur Yavaş’la bir televizyon programına çıkmak, kendisiyle Ankara’yı tartışmak ister misiniz?” sorusuna “Her zaman isterim, bunda bir sıkıntım yok. Zaten o konuda kendime özgüvenim var. Ancak partimiz karar verirse ki, yaklaşık on yıldır, parti genel merkezi adayların tartışma programlarının kavgaya dönüştüğü, milleti de bunalttığıyla ilgili kanaat sahibi olduğu için o prensip itibariyle duruyor. Ben önümüzdeki günlerde şahsen Tayyip Bey izin verirse çıkmak, tartışmak isterim.” ifadeleriyle yanıt verdi.

Özhaseki’nin, anketlerde Yavaş’ın önde görünmesiyle ilgili ne düşündüğü yönündeki soruya yanıtı ise “Mansur Bey’e bakarsan yüzde 80’leri buluyor o (gülüyor). İlk günlerde neredeyse öyle söylüyordu. Ben de öyleyse çalışmasın, çayını kahvesini içsin dedim. Yeni CHP yönetimi son birkaç yıldır özellikle bu taktiği uyguluyor. Referanduma giderken, cumhurbaşkanlığı seçiminde, genel seçimde yaptı. “Öndeyiz, öndeyiz, geliyoruz, aldık!”… O akşam oluyor, sandıklardan çıkan gerçekler yüzlerine çarpıyor, o zaman taktik değişiyor. “Oylar çalındı, sandık güvenliği yok! YSK yok mu zaten! Hiç güvenilmez bunlara!”… Dört seçimdir böyle. Hiç değişmiyor.” şeklinde oldu.