Özhaseki: Mansur Beyle canıgönülden konuşmak istiyorum

Cumhur İttifakı tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen AKP’li Mehmet Özhaseki, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuştu.

Özhaseki: Mansur Beyle canıgönülden konuşmak istiyorum

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı AKP’li Mehmet Özhaseki, “Cumhurbaşkanımız izin verirse Mansur Yavaş’la TV’de tartışmak istiyorum” sözlerine açıklık getirdi. Özhaseki, partisinin TV’de tartışma programına çıkmamak gibi bir kararı olduğunu belirterek “Ben canıgönülden Mansur Bey’le çıkıp Ankara’yı ve projelerimizi konuşmak istiyorum. Bu konuda da partiye müracaat edeceğim” dedi.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, Özhaseki ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı. Selvi’nin “Özhaseki, Yavaş’la TV’de tartışmaya istekli” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Söz yine döndü dolaştı Mansur Yavaş’a geldi. Tayyip Bey izin verirse Mansur Yavaş’la bir TV programında tartışmak istediği yönündeki sözlerinin eleştiri konusu olduğunu hatırlattım. “Partimizin kararı nedeniyle 10 yıldır arkadaşlarımız tartışma programlarına çıkmıyor. Onun için izin almaktan söz ettim” diye izah etme gereği duydu. “Ben canıgönülden Mansur Bey’le çıkıp Ankara’yı ve projelerimizi konuşmak istiyorum. Bu konuda da partiye müracaat edeceğim” dedi. Bakarsınız izin çıkar, Mansur Yavaş’la Mehmet Özhaseki’nin bir TV programında tartışmasını izleriz.”