Oyuncu Yalçın Menteş yoğun bakımda: Durumu Mehmet Ali Erbil'den de ağır...

Uzun bir süredir tedavide olduğu bilinen oyuncu Yalçın Menteş'in durumunun kritik seviyeye geldiği öğrenildi.

Oyuncu Yalçın Menteş yoğun bakımda: Durumu Mehmet Ali Erbil'den de ağır...

Oyuncu Yalçın Menteş, 2013’te kangren olan bacağını kaybetmişti. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Yalçın Menteş’in yoğun bakımda olduğunu duyurdu.

Bir süredir sağlık sorunlarıyla uğraşan ve kangren hastalığı nedeniyle sağ bacağı kesilen Yalçın Menteş, yoğun bakıma kaldırıldı. Usta sanatçının yoğun bakıma kaldırıldığını verdiği kötü haberlerle tanınan Onur Akay duyurdu.

Onur Akay, “Bazı belediyeler, sağlık sorunları nedeniyle uzun süredir sahnelerden uzak kalan tiyatro sanatçısı ve oyuncu Yalçın Menteş’i özel gecelerde seyircisiyle buluşturmuştu. Menteş, aslında yeniden sahnelere dönmek istiyordu ama çok küstü! Şu an değerli oyuncumuz yoğun bakımda ve yaşam savaşı veriyor. Durumu, yakın dostu Mehmet Ali Erbil’den bile daha ağır. Sizlerden dua bekliyorum” dedi.

YALÇIN MENTEŞ KİMDİR?

Yalçın Menteş, 1 Nisan 1960’ta İzmir Tire ‘de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi İzmir’de tamamladı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra, tiyatroya, 1977 yılında Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunuyla başladı. 1999 Yılında Star Tv’ de yayınlanan “Çarli” ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı “Tatlı Kaçıklar” adlı diziyle televizyon ekranlarında parlamıştır.

Production Reklam Ajansı’nı kuran Menteş bir dönem İzmir’de muhasebecilik yaptı. 1983’de İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, ATV’de yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisindeki Rafet rolüyle büyük tanınırlığa kavuştu.

1995’te “Dikkat Yalçın Menteş” adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Menteş, “100 Ünlü Yüz” adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişileri de sahneye taşımıştı.