Oyuncu Ümit Yesin yaşamını yitirdi

Usta oyuncu Ümit Yesin 65 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncu Ümit Yesin yaşamını yitirdi

Birçok dizi ve sinema filminde rol alan usta oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti. Yesin’in ölümünü sanatçı arkadaşları sosyal medyada duyurdu.

65 yaşında hayata veda eden usta sanatçının ölüm sebebi henüz bilinmiyor.

ÜMİT YESİN KİMDİR?

Ümit Yesin 28 Ocak 1954 tarihinde Ankara’da doğdu. Çocukluğu İstanbul-Ankara arasında geçen Yesin, ilkokul ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da bitirdi. Yüksek okul ve konservatuar öğrenimini İstanbul’da yaptı. 1970 yılında Bakırköy Halkevinde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra da Üstün Asutay’ın sahibi olduğu Bakırköy Komedi Tiyatrosunda profesyonel olarak tiyatroya devam etti. Sonrasında büyük usta Muammer Karaca tarafından konservatuara girmeye teşvik edildi.

Genellikle yardımcı oyuncu rollerinde oynayan Ümit Yesin, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda çalıştı. Ümit Yesin, 1989 yılında TRT’de yayınlanan ‘Hanımın Çiftliği’ adlı dizideki Kabak Hafız ve 2007 yılında özel bir kanalda yayınlanan Yol Arkadaşım adlı dizideki Rıza Elmastaş karakteri, Çiçek takside Şeker Kazım, Cennet mahallesinde Muharrem, Akasya durağında Duran Ağa karakterleri ile herkes tarafından tanındı.

.