Ordu Valiliği: İmamoğlu 'Bu vali tam bir it' dedi, kamera kayıtları mevcut

Ordu Valiliği, Ekrem İmamoğlu'yla ilgili büyük bir iddiada bulundu. Valilik açıklamasında İmamoğlu'nun "Bu Vali tam bir it" dediği öne sürüldü.

Ordu Valiliği: İmamoğlu 'Bu vali tam bir it' dedi, kamera kayıtları mevcut

CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ordu’dan dönerken havalimanındaki VIP salonuna alınmadığını bunun da valinin emriyle yapıldığını söylemişti.

İmamoğlu yaşananlara ilişkin Fox Haber’e yaptığı açıklamada, “Milletvekilimizle beraber uçağa binecektik. Milletvekilimizle de olsa uçağa binemeyiz diye VIP’e talimat vermiş. Bizim miting için de il başkanımızın verdiği bilgiye göre ‘erken kessinler yoksa müdahale ederiz’ demiş. Vali bey devlet adamı değilmiş sadece Ordu’da koltuk işgal eden biriymiş.” demişti.

İmamoğlu’nun bu sözleri üzerine Ordu Valiliği’nden bir açıklama geldi. İmamoğlu’nun çarşamba günü VIP giriş kapısından terminal binasına girmek istediklerinin belirtildiği açıklamada, İmamoğlu dahil 14 kişinin VIP salonun kullanma hakkına sahip olmadığının kendilerine iletildiği söylendi. Açıklamada İmamoğlu’nun kendisine eşlik eden polislere hitaben “Bu Vali tam bir it” ifadesini kullandığı sürüldü.

Açıklamanın bir bölümü şöyle:

“VIP salonunu kullanma konusunda ısrarcı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’a, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gencer Bayram tarafından Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programında yer alan ‘VIP Salonlarından sadece Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünce bildirilen listede belirtilen makam sahipleri yararlanır’ hükmü hatırlatılarak, kendilerine Ekrem İMAMOĞLU ve beraberindekilerin Rical Listesinde bulunmadıklarından VIP salonuna alınamayacağı belirtilmiştir. Bu izahat ve ikazlara aldırmayan Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler, VIP salonu kapısında görev alan polis memurlarına mukavemet etmek ve onları itmek suretiyle VIP salonunu işgal etmişlerdir. Bu esnada Aprona çıkış kapısı önünde gerekli önlemler alınmış olup, grubun Aprona çıkmasına izin verilmemiştir. Aprona çıkmasına izin verilmeyen grup, tekrar VIP otoparka yöneldiği esnada, VIP salonu içerisindeyken Ekrem İMAMOĞLU kendisine refakat eden polislere hitaben “Bu Vali tam bir it” ifadesini kullanmıştır. Grup, daha sonra iç hatlar gidiş terminaline yönelmiş ve bu noktaya geldiklerinde, gruba sivil havacılık prosedürü gereği dokunulmazlığı bulunan Milletvekili hariç diğer şahısların kapı dedektörlerinden aranmak suretiyle geçmeleri gerektiği hatırlatıldığında, şahıslar bu ikazlara da aldırmayarak, hepsi birden aranmadan geçmek istemişlerdir. Bu esnada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit TORUN, polis memurlarına hitaben “Tayyip’in uşakları bunlar. Haysiyetsizler, şerefsizler” diyerek, hakarette bulunmuştur. Ordu-Giresun Havalimanında yaşanan olayla ilgili gerekli kamere kayıtları mevcut olup, hakaret içerikli ifadelerle ilgili yasal işlemler Valiliğimizce başlatılacaktır. Kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine saygıyla sunulur.”