Öldürdüğü kadını testereyle parçalayıp, sobada yakmış

Polise teslim olan Yalçınkaya, başına vurarak, öldürdüğü kadının cesedini testere ile parçalara ayırıp, sobada yaktığını itiraf etti.

Öldürdüğü kadını testereyle parçalayıp, sobada yakmış

Kırıkkale’de kaybolan Feride Ercan’ın (55) katil zanlısı, sosyal medya üzerinden tanıştığı Hikmet Yalçınkaya (45) çıktı. Polise teslim olan Yalçınkaya, başına vurarak, öldürdüğü kadının cesedini testere ile parçalara ayırıp, sobada yaktığını itiraf etti.

PROGRAMA KATILDIKTAN 5 GÜN SONRA POLİSE TESLİM OLDU

Kırıkkale’de yalnız yaşayan Feride Ercan, ortadan kayboldu. Kendisinden haber alamayan yakınları, 25 Ocak günü polis merkezine giderek, ‘kayıp’ başvurusunda bulundu. Tüm aramalara rağmen polis ve jandarma, Feride Ercan’ı bulamadı. Yakınları da  ulusal bir televizyon kanalındaki programa katıldı. Ercan’ın yeğeni Emre Ercan, yayında halasının sosyal medya üzerinden tanıştığı Hikmet Yalçınkaya’dan şüphelendiklerini söyledi. Bildiklerini anlatması istenilen Hikmet Yalçınkaya, 6 Şubat günü programa katıldı. Canlı yayında Feride Ercan ile 2 kez telefonda konuştuğunu, ancak kendisiyle görüşmediğini iddia etti. Anlatımlarındaki çelişkiler üzerine polis Hikmet Yalçınkaya’yı takibe aldı. İlişkisi ortaya çıkınca eşi tarafından terk edilen 2 çocuk babası, bugün Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, cinayeti itiraf etti.

CESEDİ TESTEREYLE PARÇALAYIP, SOBADA YAKMIŞ

Polis tarafından jandarmaya teslim edilen şüpheli, burada verdiği ifadesinde sosyal medya üzerinden tanıştığı Feride Ercan’ı Ankara’ya çağırdığını, otomobilde tartıştıklarını bu sırada kadının başına vurduğunu anlattı. Yalçınkaya, Feride Ercan’ı daha sonra Karapürçekler Tatlar köyündeki evine götürdüğünü, öldüğünü anlayınca da cesedini testere ile parçalara ayırarak, 6 saat boyunca sobada yaktığını ifade etti.  Altındağ Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından, Ankara Adliyesi’ne sevk edilen Hikmet Yalçınkaya, ‘nitelikli kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak, cezaevine konuldu. (DHA)