Olçok Ailesi'nden 'reddiye': Nihal Hanım kızlık soyadını kullansın

Nihal Olçok, Ahmet Davutoğlu'nun partisinde yer alacağını açıkladı, 'Olçok Ailesi'nden kendisine reddiye yapıldı.

Olçok Ailesi'nden 'reddiye': Nihal Hanım kızlık soyadını kullansın

15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden ve Olçok ‘FETÖ’ soruşturmaları konusunda AKP’yi sık sık eleştiren çıkışlar yapan Nihal Olçok, Davutoğlu’nun partisine katılma kararı verdiğini duyurmuştu.

Davutuoğlu’nun partisinin kurucuları arasında yer alacağı belirtilen Olçok’un bu kararı sonrası ‘Olçok Ailesi’ adı altında bir açıklama servis edildi.

Açıklamada, Erol Olçok’un Nihal Olçok ile 2013’te anlaşmalı boşandığını belirtilerek, “Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir.” denildi.

Açıklamanın devamı şöyle:

“Nihal Hanım, 30 Kasım 2016’ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun’un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım’ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”