ÖDP: MİT parti üyemizi kaçırdı

ÖDP'den yapılan açıklamada bugün bir parti üyesinin iş görüşmesi için gittiği Ankara MTA önünde polis ve istihbarat kimliklerini gösteren iki kişi tarafından zorla araca bindirilerek kaçırıldığı belirtildi.

ÖDP: MİT parti üyemizi kaçırdı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Ankara İl Yönetim Meclisi’nden yapılan açıklamada bugün Ankara’daki Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) önünde bir parti üyesinin MİT tarafından kaçırıldığı bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Ankara’da geçtiğimiz aylarda iki arkadaşımız MİT tarafından kaçırılarak ‘ajanlık teklifi’nde bulunulmuştu. Benzer vakalar İzmir ve başka illerde de yaşandı. Bugün ise buna yeni bir kaçırma daha eklendi.

Parti üyemiz MİT tarafından macera filmlerini aratmayacak bir yöntemle kaçırıldı. İş-Kur’a iş başvurusu yapan üyemiz, bir akşam İş-Kur adına aranarak Ankara MTA’ya iş randevusu verildi.

Üyemiz iş için MTA önüne gittiğine karşısında MİT’i buldu. Polis ve istihbarat kimlikleri gösteren iki kişi arkadaşımızı zorla araca bindirerek kaçırdı.

Emniyet mensuplarının daha öncekilere benzer şekilde ‘iş bulma vaadiyle ajanlık teklif’ ettiği belirtilen açıklamada parti üyeleri hakkında sorular sorarak bilgi almaya çalışıldığı ifade edildi.

“Son aylarda birbirini tekrarlayan bu olayların artık ‘kabak tadı’ verdiği ortadadır.” denilen açıklamada “MİT, üyelerimize yönelik sistematik hale gelen bu baskı ve zorbalığa son vermelidir” ifadeleri kullanılırken, konu ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.