Nusret Gökçe'den ilginç marka değeri iddiası

Nusr-et'in sahibi Nusret Gökçe şirketinin değerinin 1.5 milyar dolar olduğunu iddia etti. Gökçe ayrıca Amerika’da bir yayınevinin hayatını kitap yapmak istediğini de belirtti.

Nusret Gökçe'den ilginç marka değeri iddiası

Tuz serpme hareketiyle tüm dünyada sosyal medyada fenomen haline gelen Nusret Gökçe, “Bugün şirketimin marka değeri 1.5 milyar dolar olarak hesaplanıyor” iddiasında bulundu.

Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök’e konuşan Gökçe, Las Vegas’a da restoran açacağını ve hedefinde Los Angeles olduğunu dile getirdi. Gökçe şu ifadeleri dile getirdi: “10 yıl önce ayda 400 dolar maaşla çalışan bir insandım. Bugün şirketimin marka değeri 1.5 milyar dolar olarak hesaplanıyor. İnşallah 3 milyar doları geçeceğim” dedi.

Gökçe, Amerika’da bir yayınevinin hayatını kitap yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

“Hayatını kaleme alacak bir yazar arıyorum” diyen Gökçe, bazı arkadaşlarının kendisine “Henüz 36 yaşındasın. Çok gençsin. Hiç olmazsa 40’lı yaşlarının ortalarına gel” dediğini de ifade etti.

İDDİA ETTİĞİ DEĞER TÜRKİYE’NİN KÖKLÜ ŞİRKETLERİNE EŞ

Fortune 500 Türkiye listesinde yer alan şirket değerlerine göre Nusret Gökçe’nin iddia ettiği 1.5 Milyar dolarlık değer, Çaykur, Otokar, Mavi, Eti Bakır gibi Türkiye’nin köklü şirketlerine eş. Öte yandan iddia ettiği bu değer ile Nusr-et markasının değeri MKE, Türk Pirelli, Temsa, Nuh Çimento gibi şirketlerin daha üstünde.