Nasrallah'tan İsrail'e: Saldırırsanız en derinlerdeki noktalarınıza saldırı düzenleyeceğiz

Lübnan Hizbullah'ı lideri Hasan Nasrallah, İsrail'in saldırılarına karşı yaptığı açıklamada "Saldırırsanız, en derinlerdeki noktalarınıza saldırı düzenleyeceğiz" ifadelerinde bulundu.

Nasrallah'tan İsrail'e: Saldırırsanız en derinlerdeki noktalarınıza saldırı düzenleyeceğiz

Lübnan Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, televizyondan yaptığı açıklamada, Hizbullah’ın İsrail’in kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonun, geçen hafta Suriye’deki iki Hizbullah elemanına ve güneydeki silahlı iki insansız hava aracının operasyonlarına cevap olarak yapıldığını belirtti.

Nasrallah, İsrail’in muhtemel saldırılarına karşı “Saldırırsanız, en derinlerdeki noktalarınıza saldırı düzenleyeceğiz” dedi.

‘ARTIK KIRMIZI ÇİZGİMİZ YOK’

Yeşil Hat üzerinde operasyon gerçekleştirdiklerini dile getiren Nasrallah, bunun 1948 toprakları üzerinde olduğunu en büyük kırmızı çizginin bu olduğunu belirterek “Artık kesinlikle kırmızı çizgimiz yok.” dedi.

NE OLMUŞTU?

25 Ağustos’ta Beyrut’un güney banliyösüne İsrail’e ait 2 İHA düşmüştü. Nasrallah, konuya ilişkin açıklamasında, “Gece saatlerinde yaşanan olay, Beyrut’un güneyindeki bir yeri hedef alan ve kamikaze İHA ile yapılan bir saldırıydı. Bu da düşmanın 14 Ağustos 2006’dan beri gerçekleştirdiği ilk eylemdir.” demişti.

Aynı gece İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki bazı hedefleri vurması sonucu 2 kişinin Hizbullah üyesinin öldüğü bilgisini de paylaşan Nasrallah, bunun karşılıksız kalmayacağını söylemişti.

26 Ağustos’ta ise Lübnan’ın doğusundaki Beka bölgesinde bulunan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi-Genel Komutanlık’a (FHKC/GK) ait mevziler üç hava saldırısıyla vurulmuştu.