Narkozun etkisindeyken 'YPG' dediği iddiasıyla tutuklandı

Kendisini 'ÖSO mensubu olarak tanıttığı', ancak ameliyat sonrası narkozun etkisindeyken 'YPG' dediği iddia edilen kişi tutuklandı.

Narkozun etkisindeyken 'YPG' dediği iddiasıyla tutuklandı

Suriye’den Türkiye’ye yaralı olarak gelen ve kendisini ‘Özgür Suriye Ordusu mensubu olarak tanıttığı’ belirtilen 20 yaşındaki Riyad Alu, Adana’da tedavi gördüğü hastanede ameliyat sonrası narkozun etkisindeyken ‘YPG’ dediği iddiasıyla tutuklandı.

Afrin’e yönelik TSK operasyonunda hava saldırısında yaralanan ve vücudunda yanıklar oluşan Riyad Alu, 2018’in şubat ayında yaralı olarak Türkiye’ye geçti. ‘Özgür Suriye Ordusu mensubuyum’ dediği iddia edilen Alu, Adana’da başvurduğu hastanede tedavi altına alındı.

Ameliyat edilen Alu’nun tedavisine daha sonra yoğun bakım servisinde devam edildi. İddiaya göre narkozun etkisi geçerken, hemşireler Alu’nun ‘YPG’ dediğini duyarak, yetkililere haber verdi. Durumun polise bildirilmesi üzerine, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Riyad Alu’yu, tedavisinin ardından gözaltına aldı.

Sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Riyad Alu, sevk edildiği mahkemece ‘YPG için istihbarat topladığı’ iddiasıyla tutuklandı. (DHA)