Nagehan Alçı'dan 'yakalama' açıklaması: Rasim zaten devlet kararı ile yıllardır korunuyor...

Nagehan Alçı, eşi Kütahyalı'nın yıllardır sağlanan polis korumasıyla 24 saat koruma altında olduğunu belirtti.

Nagehan Alçı'dan 'yakalama' açıklaması: Rasim zaten devlet kararı ile yıllardır korunuyor...

Boşnaklara hakaret içeren sözleri nedeniyle yargılandığı davada hakkında yakalama kararı bulunan ancak buna rağmen bulunamadığı gerekçesiyle duruşmalara katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı’nın polis tarafından mahkemeye götürüldüğü dün haberlere yansımıştı.

Kütayhalı’nın eşi Nagehan Alçı, bugünkü köşe yazısında konu ile ilgili ‘açıklama’ yaptı. Davanın konusu ile yorum yapmaktan kaçtığı görülen Alçı, Kütahyalı’nın polis tarafından götürüldüğünün “yalan” olduğunu öne sürerken “Yahu Rasim’in zaten 24 saat polis yanında. Devlet kararı ile yıllardır korunan bir isim.” dedi.

Daha önce de benzer şekilde “yalan” haberler yapıldığını belirten Alçı, bunun üzerine konu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın haberlerin kaynağı ile ilgili İstanbul emniyetinde çalışma başlattığını açıkladı.

Alçı’nın köşesinde “Fantezi dünyası” ara başlığıyla yaptığı açıklama şöyle:

“Medyada birilerindeki ROK takıntısı bitmiyor. Dün de Rasim’in polis tarafından yakalanıp zorla mahkemeye götürüldüğü gibi fantastik şeyler yazmışlar. Arkadaşlar, yalan haberin de bir sınırı olur. Siz hayal kurup haber diye yayınlıyorsunuz. Yahu Rasim’in zaten 24 saat polis yanında. Devlet kararı ile yıllardır korunan bir isim.

Daha önce de bizim evin kapısına polisin dayandığı gibi yalanlar yazılmıştı. İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Çalışkan hemen bu uydurma haberler üzerine sağolsun bizi aramış ve bu yalanlar polis içinden art niyetli birileri tarafından mı servis ediliyor diye araştırma başlatmıştı. Sonra anlaşıldı ki Emniyet ayağında böyle kötücül birileri de yok. Sadece malum gazeteci takımı masa başında uyduruyor. Kara propagandayı da zeka ile yapın lütfen. Bu kadarı hakikaten gülünç oluyor.”