Nadira'nın ölümünde şüphe derinleşiyor: 'Kimseye anlatma' diye söz verdirdi...

AKP'li vekilin evinde intihar ettiği belirtilen Nadira'nın ölümüyle ilgili şüpheler giderek derinleşiyor. 23 yaşındaki kadının ölümünden bir gün önce konuştuğu arkadaşı, Nadira'ın 'Kimseye anlatma' diye söz verdirerek tacizden söz ettiğini anlattı.

Nadira'nın ölümünde şüphe derinleşiyor:'Kimseye anlatma' diye söz verdirdi...

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova ile ölümünden bir gün önce konuşan arkadaşı Leyla Niyazova, çarpıcı iddialarda bulundu.

Niyavoza, ağladığını gördüğü Nadira’ya ısrarla ne olduğunu sorduğunda “Bundan iki hafta önce odada yatıyordum. Patronum içeri girdi, kapıyı kilitledi ve arkama yattı, bana sarıldı” dediğini dile getirdi.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre; Niyazova, şunları anlattı:

‘PATRONUM İÇERİ GİRDİ”

“22 Eylül’ü 23 Eylül’e bağlayan gece beni aradı, iki saat konuştuk. Çok ağlıyordu. ‘Leyla, ben çok yoruldum, her şeyden bıktım’ dedi. Ne oldu diye sorduğumda ‘anlatamıyorum’ deyip ağlıyordu. ‘Ben kendimi öldüreceğim’ dedi. ‘Biri kötü mü davranıyor’ diye sordum. ‘Sıkıldım’ dedi. 17 Eylül’de yanıma gelecekti. ‘Patronumun kızı izin vermedi’ dedi. ‘Garibanım diye her şey üzerime geliyor’ diye konuştu. Israrla ne olduğunu sorunca, ‘Bundan iki hafta önce odada yatıyordum. Patronum içeri girdi, kapıyı kilitledi ve arkama yattı, bana sarıldı’ dedi.

‘Tecavüz mü etti’ dedim. ‘Yok dokunmadı’ dedi ama peşinden ağladı. ‘Hayallerim bozuldu, şimdi ben abimin yüzüne nasıl bakacağım’ diyordu. ‘Kimseye anlatma’, diye söz verdirdi. ‘Ben patronunum tabancısını buldum. Bir de kurşun sakladım, ayakkabımın içine’ dedi. Hayatında bir bıçak bile tutmamış. Böyle konuşunca şaka yapıyor sandım. Böyle bir şey yapacağını tahmin dahi etmedim. Öldüğü gün kursa başlaması gerekiyordu.”

İFADESİNİ DAHİ ALINMAMIŞ

Olaydan iki gün sonra “intihar” diye açıklama yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün ise henüz Leyla Niyazova’nın ifadesini almadığı ortaya çıktı.

Kadirova’nın cenazesi dün Özbekistan’da toprağa verildi. Otopsi işlemlerini bizzat Şirin Ünal’ın şoförünün takip ettiği ve Adli Tıp’ta olağan koşullarda daha uzun süren işlemlerin bir günde tamamlandığı öğrenilmişti.

Leyla Niyazova, evdeki diğer çalışanın Nadira Kadirova’nın ölmeden önce not bıraktığını, ancak emniyettekilerin intihar mektubu olmadığını söylediğini aktardı. Kadirova’nın bir diğer arkadaşı Nigar Abdurrahmanova ise, taciz olayını emniyette anlattıklarını belirterek, “Ancak onlar bizim ifademizi almadı” diye konuştu.

Bir polisin, “intihar çıkarsa vebal altına girersiniz” dediği iddia edildi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this